• TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWEGO ŻYWIENIA

• W dniach od 26 do 30 września w świetlicach szkolnych zorganizowany został tydzień promocji zdrowego odżywiania.
            Uczniowie, uczęszczający do świetlic, uczestniczyli w zajęciach mających na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zwiększenie wśród dzieci świadomości wpływu żywienia na zdrowie oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.
            Każdego dnia dzieci miały różne aktywności:
            - oglądały filmiki edukacyjne zachęcające je do zdrowego odżywiania,
            - uczestniczyły w pogadankach - wykorzystując wiadomości zdobyte podczas zajęć oraz swoją dotychczasową wiedzę,
            - rozwiązywały zagadki,
            - wykonały sałatkę owocową,
            - przygotowały „talerze zdrowia” zawierające pokrojone owoce i warzywa,
            - wykonały prace plastyczne: witrażyki, wyklejanki, owoce z plasteliny lub kartonu,
            - stworzyły piramidy zdrowia,
            - wykonały ludziki z dyń,
            - słuchały piosenek o owocach i warzywach,
            - przy muzyce tworzyły własne improwizacje ruchowe,
            - uczestniczyły w zabawach integracyjnych, np. czarodziejski worek, wyścig z dynią…,
            - przygotowały montaż słowno – muzyczny pt.”Witaminki”, który zaprezentowany został bywalcom świetlic oraz uczniom kasy I c i klasy IIc.
            Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, a ich zwieńczeniem było wykonanie gazetki, na której zaprezentowano podstawowe zasady zdrowego odżywiania oraz prace wykonane przez uczniów.
            Wszystkie aktywności wykonywane były pod kierunkiem pań: E. Chojeckiej, E. Jaczewskiej, D. Żebrowskiej, G. Kryńskiej oraz D. Chylińskiej.

D. Chylińska

• Ciekawe lekcje muzyki

• W dniu 29 września 2022 r. klasy 2a i 2c uczestniczyły w niecodziennej lekcji muzyki prowadzonej przez p. Urszulę Grabarczyk. Dzieci poznały podczas zajęć różnicę w budowie gitary i ukulele. Dowiedziały się do jakiej grupy zaliczamy te instrumenty. Uczniowie mogli je wziąć do ręki i wydobyć pierwsze dźwięki. Wspólnie śpiewaliśmy znane piosenki. Dzieciom podobały się rytmiczne zabawy.  Spotkanie było bardzo ciekawe. Wszystkie dzieci angażowały się w proponowane aktywności, bo przecież muzyka łagodzi obyczaje.
            Uczniowie niecierpliwie wyczekują kolejnego spotkania z p. Urszulą Grabarczyk.

Elżbieta Szcześnik Elżbieta Żołędowska

• Dzień Chłopaka w świetlicy nr 1.

• Święto obchodzone od 19 listopada 1999 roku na świecie, w Polsce 30 września, zyskuje na popularności. Zostało zainicjowane jako odpowiedź na Międzynarodowy Dzień Kobiet, a wywodzi się z Dnia Mężczyzn. Stanowi doskonałą okazję do dziewczęcych wyrazów pamięci, życzliwości, sympatii dla kuzynów, przyjaciół, kolegów. Miłym gestem jest docenienie obecności, wartości, zalet tych ostatnich szczególnie w tym dniu.
            Uczestniczki zajęć świetlicowych stanęły na wysokości zadania na piątkę, albowiem z sercem tworzyły laurkę dla kolegów i współdziałały w zabawach towarzyskich. Czyniły to z wdziękiem, chęcią sprawienia radości adresatom, jak również z nadzieją na wdzięczność 9 III 2023 r. ;-).
            Chłopcom przypadły do gustu malowniczy obrazek, mini plakat oraz rywalizacje o 1 miejsce i smakołyk (toffifee). Wszystko to wprawiło w dobry humor nie tylko młodziutkich celebrytów, ale też ich towarzyszki i prowadzącą, za co składa serdeczne dzięki ☺.

Emilia Jaczewska

• SPORTSMENKA NA MEDAL

• Kalina Zielińska - uczennica klasy 6a jest  aktywną dziewczynką, która bardzo lubi sport. Od najmłodszych lat uprawia wiele dyscyplin sportowych. Bardzo interesują Ją sporty wodne. Regularnie pływa od 3 roku życia, a od 4 lat pływa na desce surfingowej w Akademii Surfingu i Deskorolki.
            Jednak Jej największą pasją tenis, któremu poświęca bardzo dużo czasu.
            Jest bardzo pracowita, zorganizowana i zdyscyplinowana. Od wielu lat łączy naukę z codziennymi dojazdami do Warszawy na treningi. Bierze udział w zgrupowaniach kadry Polski.
            Od 3 lat jest podopieczną MTW Academy, TMTC Trnovsky Mario Tenis Club.
            Ostatnie sukcesy Kaliny:
            1 miejsce w grze podwójnej w Warszawie
            1 miejsce w grze pojedynczej w Sopocie
            1 miejsce w grze podwójnej w Toruniu
            3 miejsce w grze pojedynczej w Radomiu
            2 miejsce w grze podwójnej w Bielsko Białej
            W dniach 19.09. – 25.09. 2022r. młoda sportsmenka uczestniczyła w Turnieju Tennis Europe na Słowacji, gdzie dotarła aż do ćwierćfinału.
            Gratulujemy Kalince dotychczasowych sukcesów oraz trzymamy kciuki za kolejne!

Danuta Chylińska