Zakup obiadów na miesiąc listopad
-----------------------------------------------------
Serdecznie proszę o wpłaty na radę rodziców. Większość wydatków robiona jest teraz, tj w okresie od października do końca grudnia.
Pieniądze są przeznaczone dla naszych dzieci. Czasem bezpośrednio, czasem pośrednio - kupując rzeczy dla podniesienia warunków lub po prostu uprzyjemnienia im pobytu w szkole. Nasze dzieci spędzają tu dużo czasu. Jeżeli dla kogoś kwota składki jest dużym jednorazowym obciążeniem - może wpłacać ratami. Zachęcam serdecznie do wpłat. Nie są to duże kwoty a sumując konkretna kwota.
Przypominam
Wysokość składki
na pierwsze dziecko - 50 zł
na drugie - 40 zł
na trzecie - 30 zł
kolejne dziecko z rodziny zwolnione z opłaty.
Składkę należy wpłacać w kasie szkoły, bądź przelewem na konto bankowe rady rodziców:
82 9236 0008 0000 0837 2000 0010.
Agnieszka Jurkowska
-----------------------------------------------------
Listy klas I w roku szkolnym 2024 / 2025
Wykaz podręczników na rok szkolny 2024 / 2025
-----------------------------------------------------
Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik
-----------------------------------------------------
ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY
Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski
Wypożyczalnia w SCWEW w Węgrowie wkrótce rozpocznie swoją działalność
Projekt „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)” realizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie wśród planowanych rodzajów wsparcia kierowanego do przedszkoli i szkół ogólnodostępnych zakłada rozpoznanie potrzeb tych placówek w zakresie wyposażenia w sprzęt specjalistyczny i pomoce dydaktyczne, dokonanie zakupu potrzebnego sprzętu oraz utworzenie i prowadzenie wypożyczalni. W styczniu 2022 r. zakończono realizowany w ramach projektu proces przeprowadzania pogłębionych diagnoz w przedszkolach i szkołach objętych wsparciem. Informacje zgromadzone w przygotowanych raportach z diagnoz zostały wykorzystane do sporządzenia wykazu najpotrzebniejszego sprzętu specjalistycznego i innych pomocy. Obecnie Zespół SCWEW jest w trakcie dokonywania zakupów i organizowania wypożyczalni. Niebawem placówki ogólnodostępne będą mog
FERIE Z HISTORIĄ
Ferie z historią rozpoczęłam od zwiedzania powstałego w 2010 roku, w budynku dawnej Fabryki Naczyń Emaliowanych Wyrobów Blaszanych Muzeum, w którym zaprezentowano wystawę „Kraków Czas Okupacji 1939 – 1945”. Na wystawie ukazane zostały poszczególne fazy hitlerowskiej okupacji Krakowa, a także losy mieszkańców tego wielokulturowego miasta. Nie mogło również zabraknąć historii samego Oskara Schindlera – właściciela fabryki i wybawcy ponad 1000 Żydów.
Pod powierzchnią Rynku pomiędzy Sukiennicami a kościołem Mariackim, na głębokości kilku metrów kryje się prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Aby go odkryć, wystarczy zejść do Podziemi Rynku. Powstanie podziemnego muzeum w 2005 roku poprzedziły badania archeologiczne, które przyniosły wiele nowych odkryć i zabytkowych eksponatów.
Zachęcam również do odwiedzenia Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, które jest nowym oddziałem Muzeum Na
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!!!
W ramach projektu "Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych-najlepsza inwestycja w człowieka" w roku szkolnym 2021/2022 czterech uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia:
Amelia Kowal z kl.8 e
Anna Piotrowska z kl.8 a
Alicja Wojtyra z kl.7 a
Wiktor Tabor z kl. 8 a
Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!!!
Paulina Ładosz – „Plotka”
Uczennica naszej szkoły – Paulina Ładosz jest podopieczną EUROPEJSKIEJ FUNDACJI „MŁODZI ARTYŚCI”, której celem jest wspieranie rozwoju talentów dzieci i młodzieży - szczególnie z małych ośrodków miejskich i wiejskich.
Fundacja organizuje warsztaty, festiwale, nagrania piosenek…, w których nasza uczennica chętnie bierze udział.
Wyniki Szkolnego Konkursu z Języka Rosyjskiego AZBUKA
12 stycznia 2022 roku odbył się w naszej szkole Konkurs z Języka Rosyjskiego AZBUKA. Wzięło w nim udział 14 uczniów siódmych klas. Uczestnicy rozwiązywali zadania zamknięte sprawdzające znajomość alfabetu rosyjskiego oraz ogólną wiedzę o języku, geografii i kulturze rosyjskiej. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień z zakresu konkursu oraz wysokimi umiejętnościami językowymi. Najlepsze wyniki osiągnęły uczennice: Izabela GRABARCZYK z klasy 7b – I miejsce, Julia SKWIERCZYŃSKA z klasy 7e – II miejsce, Iga BARTCZUK z klasy 7b – III miejsce.
Dzień babci i dziadka w naszej szkole.
Droga Babciu, Drogi Dziadku!
Serdecznie zapraszamy na obchody Waszego święta przed ekran komputera, laptopa lub telewizora. Świętować możecie w dowolnym czasie. Wyjątkowy koncert przygotowany specjalnie dla Was z przebojami z czasów Waszej młodości. Liczymy na to, że znajdziecie czas na wspólne świętowanie i dobrą zabawę.
Dzień babci i dziadka w 1a
21 stycznia – Dzień Babci
22 stycznia – Dzień Dziadka
Te szczególne Dni uczcili również uczniowie klasy I a.
Z powodu pandemii nie mogli uczynić tego w szkole podczas spotkania z Babciami i Dziadkami.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu – życzeń.
Wychowawczyni – D. Chylińska
Czytanie łączy pokolenia
Nie furtka - wszyscy ją otwierają.
Nie ogród - a piękna jak kwiat w maju.
Nie zamek - mieszkają w niej królowie.
Nie człowiek - a bajkę Ci opowie.
Czytanie łączy pokolenia - takie hasło towarzyszyło w dniach 19-21.01.2022 r. spotkaniom w bibliotece szkolnej. Miało na celu zaszczepienie u dzieci chęci czytania książek i rozwijania ich wyobraźni poprzez wejście w świat literatury pięknej. W ramach tej akcji zorganizowane zostało czytanie książek przez zaproszone osoby, wśród których znalazł się: pan dyrektor Krzysztof Litka, pani dyrektor Grażyna Dragan, pani dyrektor Agnieszka Kowalczyk, pani Danuta Chylińska, pani Beata Gadomska oraz Magdalena Klimaszewska uczennica klasy 7 c. Zaproszeni goście zaprezentowali uczniem klasy I a, II a, II b, II d, III a przygody kogutka Ziutka, natomiast uczniowie klasy IV b i V b wysłuchali historii Hani Humorek i jej przyjaciół.
Konkurs recytatorski
W dniu 17 stycznia 2022r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbył się konkurs recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zorganizowany w ramach obchodów ustanowienia roku 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w uznaniu zasług poety dla rozwoju polskiej sztuki, niepodległości i kultury oraz dla uczczenia setnej rocznicy urodzin (22 stycznia 1921r.).
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Święto ustanowione na pamiątkę urodzin Alana Alexandra Milne’a, który był twórcą tej bajkowej postaci. Święto obchodzone jest od 1986 roku. Kubuś Puchatek to postać uwielbiana przez dzieci i dorosłych na całym świecie. Pierwsza książka o przygodach misia została wydana w 1926 roku. Imię bohatera książki pochodzi od imienia jednej z zabawek (pluszowego misia) Christopera’a Rolina Milne’a, syna autora. Przygody Kubusia Puchatka zostały przetłumaczone na 46 języków, zaś polskie tłumaczenie zawdzięczamy Irenie Tuwim. Kubuś Puchatek poza książkami doczekał się również wielu filmowych i teatralnych adaptacji swoich historii.
Wycieczka klasy 3a
18 stycznia 2022r. klasa III a wraz z opiekunami zwiedzała Muzeum Zbrojownię na Zamku w Liwie.
W muzeum uczniowie mogli podziwiać okazy broni białej i palnej pochodzącej z różnych epok – od średniowiecza aż do II wojny światowej. Niektórzy mieli okazję nałożyć hełm a nawet podjąć próbę pojedynku z sympatycznym panem przewodnikiem. Dzieci podziwiały również portrety wielkich wodzów i narodowych bohaterów oraz oglądały fragmenty słynnej „Panoramy Berezyńskiej”. Następnie pan przewodnik zaprowadził wszystkich do podziemi, gdzie uczniowie mogli zobaczyć fragmenty renesansowych kafli kominkowych z budynków zamkowych, uzbrojonych strażników, artefakty znalezione przy Zamku podczas prac archeologicznych oraz makietę Zamku.
W I semestrze roku szkolnego 2021/2022 nasza szkoła wzięła udział w Programie dla szkół
W programie wzięło udział 453 uczniów uczęszczających do klas 1-5 naszej szkoły. Dzieci te w ciągu wybranych 12 tygodni otrzymywały komponenty owocowo-warzywne (jabłka, gruszki, marchewki, rzodkiewki, paprykę, kalarepę, śliwki i soki) oraz mleko i jego przetwory (jogurt, kefir, serek twarogowy).
Produkty te były spożywane w trakcie zajęć szkolnych.
Raport z realizacji projektu: „Zdrowo jem, więcej wiem” – etap jesienno – zimowy”
Na przełomie listopada i grudnia br., uczniowie klas pierwszych, uczęszczający do świetlicy nr 1, przystąpili do realizacji XII edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, zorganizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda.
Uczniowie, zgodnie z obowiązującym regulaminem projektu, w terminie od 01 XI do 12 XII 2021r. zrealizowali następujące zadania:
NELA – LAUREATKA
Kilka dni temu pisaliśmy o Neli Zawadzkiej, która zakwalifikowała się do udziału w II etapie IX. Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych, który odbył się, na żywo, w dniu 9 stycznia 2022 r. w Krakowie.
Do udziału w Festiwalu zgłosiło się 1247 młodych wokalistów, z których do II etapu przeszło tylko 60, a wśród nich Nela.
MÓJ WYMARZONY LIZAK - KONKURS PLASTYCZNY
W grudniu ogłosiliśmy konkurs plastyczny – Mój wymarzony lizak. 25 kolorowych i „smacznych” projektów wysłaliśmy.
Na konkurs, z różnych szkół Polski, napłynęło 1299 prac. Organizatorzy konkursu na Facebook dziękują Wszystkim za udział w konkursie: Rodzicom i nauczycielom gratulujemy tak wspaniałych i uzdolnionych pociech, a laureatom życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji.
Godziny dzwonków
Sobota 23.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 690812