• Uczniowie klas I b, II a, II b, II d oraz III b rozpoczęli realizację Projektu Edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". Dzieci wysłuchały opowiadania o chmurce Tosi, a każda klasa wykonała swoją chmurkę. Ponadto każdy uczeń ozdobił pierwszą stronę lekturnika, który wraz z chmurką będzie towarzyszył dzieciom podczas omawiania kolejnych utworów. Z niecierpliwością czekamy na wspaniałe przygody bohaterów wybranych przez nas lektur.
    • 19 października w naszej szkole zaczęły rządzić koty – czarne koty. Były grzeczne i posłuszne. Czarne koty to posłuszne zwierzęta. Kochają ludzi – ale nie przytulają się więcej niż uważają za słuszne. To super zwierzęta. Koty z naszej szkoły chętnie pozowały do zdjęć. Zobaczcie sami….
    • Uczniowie klasy 1 b biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym “Zdrowe życie i pierwsza pomoc”. Jego celem jest kształtowanie nawyków prozdrowotnych, rozwijanie sprawności fizycznej oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Poprzez różnorodne aktywności edukacyjne, warsztaty i zabawy, uczniowie będą mieli okazję nauczyć się, jak dbać o swoje zdrowie, aktywnie spędzać czas oraz reagować w sytuacjach awaryjnych. Projekt rozpoczęliśmy spotkani
    • Pod koniec października wyruszyliśmy na poszukiwania mistrzów pędzla i kredki w naszej szkole. Uczniowie klas I - III samodzielnie wykonali prace plastyczne w ramach konkursu "Cztery pory roku ".
      Cóż tam się zadziało: kolory, pejzaże, przyroda... pojawiła się nawet Pani Jesień.
      Gratulujemy laureatom i życzymy zimowych inspiracji do kolejnego etapu konkursu.
    • „Polsko, nie jesteś już niewolnicą”
      Leopold Staff

      Uroczyste świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości obchodzonych w naszej szkole.
      W tym roku klasa III b, pod kierunkiem pań: Magdaleny Pietruczanis, Anny Sińczuk i Danuty Chylińskiej, przygotowała ciekawy montaż słowno - muzyczny, który w dniu 13 listopada zaprezentowała uczniom klas I – III oraz swoim rodzicom.
      Występ
    • Śniadanie to posiłek, który stanowi podstawę każdego udanego i pełnego energii dnia. Warto więc zadbać o to, by dzieci od najmłodszych lat rozumiały znaczenie zdrowego śniadania. Dlatego też Dzień Zdrowego Śniadania staje się coraz popularniejszą inicjatywą.
      Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. European Day of Healthy Food and Cooking) zainicjowano w 2007 r. Jego celem jest promowanie dobrych nawyków żywieniowych i informowanie o
    • W naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs różańcowy pod hasłem "Różaniec to schody do NIEBA". Swój udział potwierdziło aż 38 uczniów z klas I - III. Żadna praca się nie powtórzyła i każda zasługiwała na uznanie oraz wyróżnienie za pomysł i staranność wykonania.
      Wyniki szkolnego konkursu różańcowego:
      I miejsce – Karolina Dołowa – kl. I c
      II miejsce – Natalia Świątek – kl. II d
      III miejsce – Aleksandra Tulwin – kl. III d
      Wyróżnienia:
      Jakub
    • ,,WSPÓLNIE MOCNIEJSI – UCZYMY SIĘ PRZEZ INTEGRACJĘ”
      W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie z klasy IIe i IIIa biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,, Wspólnie Mocniejsi - Uczmy się przez integrację” - edycja II.
      Jest to wyjątkowa inicjatywa, która promuje integrację, rozwój pasji i kreatywności, a także wrażliwość na różnorodność. Głównym celem projektu jest zacieśnianie relacji między uczniami oraz rozwijanie ich umiejętności i wiedzy
    • Mali czy już duzi? Ale wielcy i wspaniali artyści z klasy 6 b w dniu 25 października 2024 r . wraz z wychowawcą zwiedzili pracownię ceramiki w Mostówce.
    • W dniu 9 października 2024 r. uczniowie klasy 6 b na godzinie wychowawczej uczestniczyli w pogadance pana policjanta. Tematyka wykładu dotyczyła odpowiedzialności karnej i demoralizacji. Uczniowie dowiedzieli się dużo informacji o przepisach prawnych i co robić, jeśli by ktoś próbował naruszyć ich dobra osobiste.
    • Dla sporej części dzieci ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować się do startu w tę szkolną rzeczywistość, 30 października 2024 r. przedszkolaki z najstarszej grupy z Przedszkola Nr 1 im. Czesława Janczarskiego w Węgrowie wraz z wychowawczyniami, przybyły z wizytą do Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.
      Przedszkolaki zostały miło przyjęte przez pani
    • 1 listopada 2024 roku, po raz kolejny, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, kwestowali na cmentarzu rzymsko- katolickim w Węgrowie, w celu zebrania funduszy na renowację zabytkowych nagrobków.
      Dziękujemy uczniom i nauczycielom😀😀😀😀😀
    • W każdej chwili i w każdym miejscu możemy znaleźć się w sytuacji, w której ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Pod koniec października uczniów klas I – III odwiedzili harcerki i harcerze ze Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych w Węgrowie, aby podzielić się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie pierwszej pomocy.
    • W dniach 21 – 24 i 29 X br. uczestnicy zajęć świetlicowych z klas II i III a zgłębiali vademecum zdrowia dzieci i młodzieży. Odbywało się to na wiele sposobów. Uczniowie przyglądali się piramidzie zdrowego żywienia, a także plakatowi pt.: „Bądź zdrowy! Zamień…”, które wspólnie z nauczycielem omawiali. Układali puzzle i „literowy wyścig” związane z zagadnieniem. Wychowankowie słuchali bajki „O księżniczce Zuzance i rycerzu Witaminku”, jak również
    • "Niech wyrosną z Was tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną"

      J. Korczak
      10 października 2024r. w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość - Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. Szkolna społeczność powiększyła się o grono najmłodszych kolegów i koleżanek. W tym wyjątkowym dniu uczniom klas pierwszych towarzyszyły ich Wychowawczynie, Rodzice, Dyrekcja Szkoły oraz zaproszeni goście - Burmistrz Miasta Węgrowa pan Paweł Marchela, Proboszc
    • Zakup obiadów na miesiąc listopad

      -----------------------------------------------------

      Serdecznie proszę o wpłaty na radę rodziców. Większość wydatków robiona jest teraz, tj w okresie od października do końca grudnia.

      Pieniądze są przeznaczone dla naszych dzieci. Czasem bezpośrednio, czasem pośrednio - kupując rzeczy dla podniesienia warunków lub po prostu uprzyjemnienia im pobytu w szkole. Nasze dzieci spędzają tu dużo czasu. Jeżeli dla kogoś kwota składki jest dużym jednorazowym obciążeniem - może wpłacać ratami. Zachęcam serdecznie do wpłat. Nie są to duże kwoty a sumując konkretna kwota.

      Przypominam

      Wysokość składki

      na pierwsze dziecko - 50 zł

      na drugie - 40 zł

      na trzecie - 30 zł

      kolejne dziecko z rodziny zwolnione z opłaty.

      Składkę należy wpłacać w kasie szkoły, bądź przelewem na konto bankowe rady rodziców:

      82 9236 0008 0000 0837 2000 0010.

      Agnieszka Jurkowska

      -----------------------------------------------------

      Listy klas I w roku szkolnym 2024 / 2025

       

      Wyprawka pierwszaka

       

      Wykaz podręczników na rok szkolny 2024 / 2025

      -----------------------------------------------------

      Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik

      -----------------------------------------------------

      ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

      Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski

       

      Telefon zaufania

          • PLASTYKA W OBRZĘDACH I ZWYCZAJACH - BOŻE NARODZENIE 2021

            W grudniu 2021 roku Węgrowski Ośrodek Kultury ogłosił konkurs związany z obrzędami bożonarodzeniowymi. Grupa wiekowa klas IV-VIII miała za zadanie wykonanie OZDOBY ŚWIĄTECZNEJ. Do konkursu przystąpili chętni uczniowie z klas IV-VIII. Piękne bombki, postacie Mikołaja, aniołki, bałwanek przedstawione różnymi technikami plastycznymi i rękodzielniczymi trafiły do oceny jury. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Drugie miejsce przypadło Julii Skwierczyńskiej z klasy 7 e i dwa wyróżnienia dla Gabrieli Wrzosek z 6 d i Mai Ryczkowskiej z 7 e. Gratulujemy.

          • Wyniki konkursu plastycznego „Chronimy nasze zdrowie psychiczne”

            W okresie październik – grudzień 2021r., w naszej szkole przeprowadzona została akcja mająca na celu poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zdrowia psychicznego, tj.: czynników chroniących zdrowie psychiczne, trudności oraz możliwych objawów zaburzeń psychicznych, a także sposobów i miejsc, gdzie można udać się po specjalistyczną pomoc w razie potrzeby. W szkole pedagog i psycholog przeprowadzili zajęcia psychoedukacyjne w grupach uczniów poszczególnych klas, dotyczące wyżej wymienionej tematyki. Zorganizowane zostało również spotkanie dla uczniów klas 8 z psychologiem; psychoterapeutą – Panią Moniką Wrzosek - Tulwin, prezesem Fundacji „BY THE WAY”, koordynatorem Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży w Węgrowie.

          • KOLEJNE SUKCESY…

            Kolejne sukcesy tancerek/akrobatek J z Grupy AVOKADO, wśród których jest wiele uczennic naszej szkoły. Dziewczęta świetnie zaprezentowały się podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca "Rudolf" w Ożarowie Mazowieckim.

            Oto wyniki:

            1 miejsce i nagroda specjalna dla mini formacji Show Dance Juniorzy

            1 miejsce i nagroda specjalna dla Igi Mikołajewskiej solo Show Dance

          • FESTIWAL TAŃCA RUDOLF

            W dniu 19 grudnia 2021 uczennice naszej szkoły wzięły udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Rudolf" w Ożarowie Mazowieckim.

            Dziewczyny trenują w klubie sportowym Szkoła Tańca Latino Fever w Węgrowie.

            Pod kierunkiem pani Patrycji Pietrzak stworzyły pokazy taneczne na miarę podium.

            Oto wyniki ich pracy:

          • JASEŁKA MISYJNE

            19 grudnia, dzięki życzliwości ks. Proboszcza Leszka Gardzińskiego, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci zostały wystawione Jasełka misyjne, które zaprezentowali nasi uczniowie. Dzieci z kl. III A i scholii parafialnej zostały przygotowane przez s. Małgorzatę i p. Dorotę.

            Mali aktorzy przedstawili kolejne sceny związane z Bożym Narodzeniem, począwszy od tańca Aniołów, które sypały biały puch śniegu na zgromadzonych w świątyni, a skończywszy na pokłonie Trzech Króli. Były to jasełka misyjne, więc po Królach przyszły do Dzieciątka dzieci z różnych krajów misyjnych i mówiły Jezusowi o swoim trudnym dzieciństwie: ubóstwie, braku edukacji, ciężkiej pracy zarobkowej, wyzysku, niewolnictwie i wojnie. Wszystkie dzieci zawierzyły Jezusowi swoje losy i prosiły o lepsze jutro. Na zakończenie aktorzy zaśpiewali piosenkę „Jest taki dzień jeden w roku…”, a następnie na ręce Księdza Proboszcza złoży

          • CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC …

            Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy III a pod batutą s. Małgorzaty Szyszki i p. Doroty Snopczyńskiej przygotowali i zaprezentowali społeczności szkolnej Jasełka Bożonarodzeniowe. W śpiew kolęd włączyły się uczennice należące do scholii parafialnej, zaś chór szkolny prowadzony przez p. Klaudię Pędzich zaśpiewał świąteczne piosenki.

          • JESIEŃ MUZYKĄ MALOWANA…

            … to hasło VIII Konkursu Fortepianowego, który odbył się 5 grudnia 2021r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Wśród wykonawców byli również uczniowie naszej szkoły: Ania Piotrowska i Janek Bardadyn, którzy w swoich kategoriach wiekowych zajęli III miejsca.
            Ani i Jankowi gratulujemy kolejnych udanych występów!

          • WĘGROWSKIE SZOPKI BOŻONARODZENIOWE

            W listopadzie chętni uczniowie z klas I – VIII przystąpili do projektowania i  wykonania Szopek Bożonarodzeniowych. Projekt musiał zawierać elementy związane z naszym miastem na przykład budowle, znane postacie historyczne lub legendarne. Na wystawie szkolnej przepięknie prezentują się szopki z różnych materiałów. Ustawione na drewnianych podstawach, kawałkach pnia a nawet w całości upieczone z piernika. Wasze pomysły są rewelacyjne. Gratulujemy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po przerwie świątecznej.

          • "Wycinanka z opłatka"

            W dniach 7.12-17.12.2021r. zapraszam do obejrzenia wystawy pt. ,,Wycinanka z opłatka”. Wycinanka pochodzi ze zbiorów p. Małgorzaty Pepłowskiej, znanej twórczyni ludowej z Podlasia. Artystka tworzy w zakresie kilku tradycyjnych dyscyplin: tkactwa dywanów dwuosnowych, wycinankarstwa z opłatka, wytwarzania rekwizytów obrzędowych oraz wykonywania kwiatów z bibuły. W okresie Świąt Bożego Narodzenia artystka wycina z opłatka delikatne kompozycje, nawiązujące formą do najstarszych wzorów: gwiazd, kręgów, szopek, kulistych światów. Ozdabia je motywami religijnymi i ornamentami roślinnymi. Jej prace zyskują uznanie publiczności podczas licznych pokazów, targów i wystaw sztuki ludowej. Jest laureatką wielu nagród m.in. Nagrody im. Oskara Kolberga. W 2019 r. została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

          • CHOINKI JEDYNKI 2021

            Jeszcze nie myśleliśmy o świętach a  już malowaliśmy piękne obrazki związane z tą tematyką . Choinki Jedynki to charytatywny konkurs plastyczny organizowany już od kliku lat przez Pierwszy Program Polskiego Radia. W tym roku rodzice uczniów przesyłali internetowo zgłoszenia prac swoich pociech. Po takim zgłoszeniu mogliśmy wysłać już oryginalne prace. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

          • Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjnej

            Informujemy, że nasza szkoła zakończyła realizację projektu: ,,Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej”. PROJEKT DOFINANSOWANY BYŁ PRZEZ MINISTERSTWO SPORTU ze środków państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów
            Przedmiotem projektu była realizacja zajęć sportowych dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno –kompensacyjnej. Zajęcia dostosowane były do indywidualnych potrzeb uczniów na podstawie wskazań kwalifikujących ich do udziału w tych zajęciach.

          • Dzień misia w bibliotece

            „...Misie tak jak ludzie,
            swoje święto mają.
            Wówczas wszystkie dzieci,
            życzenia im składają.
            Zapytacie kiedy święto ich przypada,
            odpowiedź jest łatwa: 25 listopada”


            Zgodnie z tradycją 25 listopada bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły. Zostały zaproszone, aby świętować urodziny misia, który ma już 119 lat. Na początku przedszkolaki wysłuchały historii powstania zabawki, nauczyły się wierszyka pt.: „Niedźwiedź” Jana Brzechwy, wykonały też przepaski z wizerunkiem misia. Oprócz tego obejrzały wystawę książek, których bohaterami są misie. Najwięcej uśmiechu sprawiła dzieciom zabawa: „Przyczep kokardę misiowi”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy, tej urodzinowej uroczystości, otrzymali zakładki w kształcie misiów. Wspólnie spędzony czas dał dzieciom wiele radości i myślę, że zachęcił do rozwijania zainteresowań czytelniczych.

          • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - konkurs.

            W październiku klasy czwarte przystąpiły do szkolnego konkursu plastycznego. Na lekcjach techniki uczniowie poznawali znaki drogowe, przypominali sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i niebezpieczeństwa z tym związane. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu swojej drogi do szkoły. Wszystkie prace wykonane były zgodnie z regulaminem i wybranie najlepszych było bardzo trudne.
            Spośród wszystkich prac komisja przyznała: I miejsce Marysi Molskiej z klasy 4 d, drugie Adamowi Kowalskiemu z 4 d oraz trzecie Oliwii Domańskiej również z 4 d. Wyróżnienia: Rafałowi Górskiemu z 4 b, Julii Tkaczyk z 4 c i Amelii Okulus z 4 a. Nagrodzonym gratulujemy.

          • Jesienne inspiracje.

            Jesień to jedna z czterech pór roku, przypadająca na okres od lata do zimy. Dla niektórych to ulubiony czas, mimo że dni stają się coraz krótsze i spadają temperatury. Jesień ma wiele uroku. Dostrzegamy kolorowe drzewa i spadające żółte, pomarańczowe i czerwone liście. Wirujące listki i ciepłe barwy to jedna z cech, która najbardziej upiększa tę porę roku. Przyroda przypominają barwną paletę artysty. Liście zaczynają przykrywać ziemię. Na to z niecierpliwością czekają dzieci. Wtedy ruszają do lasów i parków. Urządzają na „złotym dywanie” różnorodne zabawy. Zbierają też interesujące jesienne okazy i robią z nich wielobarwne kompozycje. Bardzo chętnie w swoich pracach plastycznych nawiązują do „złotej polskiej jesieni”. To ona jest inspiracją do tworzenia wspaniałych dziecięcych dzieł. Uczniowie z klasy 3c często sięgają po farby i pędzle, a także kolorowy papier i nożyczki. Oto efekt ich

          • KONKURS PLASTYCZNY “KOLORY JESIENI”

            Jesień to czas, gdy otaczająca przyroda przygotowuje się do snu. Zanim jednak zaśnie, cieszy nasze oczy bogactwem kolorów. Ideą przeprowadzonego w naszej szkole konkursu było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata, a przede wszystkim na piękno jesieni. W konkursie wzięło udział 51 uczniów z klas I-III. Prace uczestników były wykonane na bardzo wysokim poziomie i charakteryzowały się różnorodnością technik. Nagrodzono 22 prace. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Dzieła “małych artystów” zostały umieszczone na wystawie szkolnej.

          • BRAWO DZIEWCZYNY!!!

            Wielokrotnie pisaliśmy o sukcesach naszych uczennic i uczniów w różnych dziedzinach. Tym razem informujemy o sukcesach tancerek / akrobatek, które swój kunszt taneczny doskonalą w Formacji tanecznej Avocado.

            Po dwuletniej przerwie dziewczęta zaczęły uczestniczyć w różnych turniejach na żywo i odnoszą w nich sukcesy.

          • Szkoła pamięta

            Szanowni Państwo Dyrektorzy,

            w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

            W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom.

          • „Mistrz mnożenia”

            Mnożenie jest jednym z czterech podstawowych działań arytmetycznych, obok dodawania, odejmowania i dzielenia. Nauka tabliczki mnożenia to dla wszystkich duże wyzwanie. Każdy pewnie pamięta godziny spędzone nad książką w celu zapamiętania kolejnych wyników działań. W naszym życiu używamy mnożenia na co dzień, dlatego ważne jest, aby opanować tę umiejętność w dzieciństwie. Tabliczki mnożenia uczyliśmy się w drugiej klasie szkoły podstawowej. Utrwalamy ją także w klasie trzeciej. Jesteśmy w stanie sprawnie wskazać duże liczby, nie tracąc czasu na dodatkowe działania. Stąd też pomysł, by sprawdzić, którzy uczniowie klasy IIIc opanowali tę umiejętność najlepiej. W październiku odbył się klasowy konkurs matematyczny „ Mistrz mnożenia”. Jego uczestnicy wykazali się dużą skutecznością podczas wykonywania zadań i znajomością mnożenia w trzech etapach: ustnym oraz w dwóch rundach pisemnych. Pierws

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 23.11.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 690885
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów
        ul. T. Kościuszki 16
        Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
    • Logowanie