Zakup obiadów na miesiąc kwiecień
Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej na rok 2025 / 2026
Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej sportowej na rok 2025 / 2026
______________________________________________
______________________________________________
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2025 / 2026
"Wyniki kwalifikacji do klasy I sportowej.Do 28 marca 2025 r. kandydaci zobowiązani są dostarczyć do sekretariatu szkoły wypełnione: oświadczenia woli zapisu wraz pozostałą dokumentacją,wymaganą w II etapie kwalifikacji."-----------------------------------------------------
REKRUTACJA UCZNIÓW
DO KLAS PIERWSZYCH
(w tym do klasy integracyjnej i do klasy sportowej)
Szkoły Podstawowej Nr 2
im. Jana Pawła II w Węgrowie
NA ROK SZKOLNY 2025/2026
Zapisy uczniów z obwodu szkoły do pierwszej klasy będą trwały
od 24 lutego do 14 marca 2025 r.
Test sprawności fizycznej do klasy sportowej
odbędzie się 18 marca 2025 r. o godz.: 16:30
-----------------------------------------------------
Serdecznie proszę o wpłaty na radę rodziców. Większość wydatków robiona jest teraz, tj w okresie od października do końca grudnia.
Pieniądze są przeznaczone dla naszych dzieci. Czasem bezpośrednio, czasem pośrednio - kupując rzeczy dla podniesienia warunków lub po prostu uprzyjemnienia im pobytu w szkole. Nasze dzieci spędzają tu dużo czasu. Jeżeli dla kogoś kwota składki jest dużym jednorazowym obciążeniem - może wpłacać ratami. Zachęcam serdecznie do wpłat. Nie są to duże kwoty a sumując konkretna kwota.
Przypominam
Wysokość składki
na pierwsze dziecko - 50 zł
na drugie - 40 zł
na trzecie - 30 zł
kolejne dziecko z rodziny zwolnione z opłaty.
Składkę należy wpłacać w kasie szkoły, bądź przelewem na konto bankowe rady rodziców:
82 9236 0008 0000 0837 2000 0010.
Agnieszka Jurkowska
-----------------------------------------------------
Listy klas I w roku szkolnym 2024 / 2025
Wykaz podręczników na rok szkolny 2024 / 2025
-----------------------------------------------------
Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik
-----------------------------------------------------
ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY
Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski
"70 LAT Z PASJI DO SPORTU" - wystawa plenerowa Muzeum Sportu i Turystyki.
Uczniowie klas sportowych IV -VIII naszej szkoły, w czwartek 13 kwietnia 2023 roku, wzięli udział w uroczystym otwarciu wystawy "70 lat z Pasji do Sportu" .Gościem specjalnym był Pan Andrzej Strejlau, znany,polski piłkarz nożny i ręczny.
W latach 1989–1993 pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej (w 1974 zastępował też na tym stanowisku Kazimierza Górskiego w trzech spotkaniach).
Po zakończeniu kariery trenerskiej został ekspertem i komentatorem spotkań piłkarskich w wielu stacjach telewizyjnych. Zajmował się też działalnością społeczną i – jako działacz – klubową i związkową, za którą był wielokrotnie nagradzany i odznaczany.
Kampania społeczna zorganizowana przez SOSW w Węgrowie
Zakończyła się kampania społeczna zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie pełniący zadania SCWEW w ramach projektu „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”. Miała ona na celu wzrost świadomości członków społeczności lokalnej na temat funkcjonowania osób o zróżnicowanych potrzebach oraz przybliżenie zagadnień związanych z edukacją włączającą. Głównym przedsięwzięciem kampanii był happening pod hasłem „Nie zarażę Cię autyzmem, ale mogę optymizmem” związany z obchodami Dnia Świadomości Autyzmu. Odbył się on 30.03.2023 r. Uczestnicy zgromadzili się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie i wspólnie przeszli na Rynek Mariacki, gdzie miały miejsce główne uroczystości. W happeningu wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Miasta Węgrowa, zaprzyjaźnionych instytuc
KAŻDA ZŁOTÓWKA JEST NA WAGĘ ZŁOTA...
Świat jest lepszy i piękniejszy,
kiedy możemy pomóc innym,
którzy potrzebują naszego wsparcia… słabszym, chorym.W dniu 31 marca 2023r. na Rynku Mariackim w Węgrowie odbył się charytatywny kiermasz wielkanocny, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie ciężko Wiktora Zawadzkiego z Jarnic. Do tej inicjatywy włączyły się rożne podmioty z powiatu węgrowskiego.
Nasza placówka również wsparła tę akcję - przygotowaliśmy ciasta i inne słodkości.
Zebrano 14 086,95zł! !!
Jarmark cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Węgrowa i okolic. Można było zakupić m.in. domowe wypieki, wędliny oraz piękne ozdoby świąteczne przygotowane przez WSPANIAŁYCH LUDZI O WIELKIM SERCU
Podziękowania należą się również uczniowi klasy 6d - Pawłowi Bartnikowi za pomoc przy pakowaniu ciast...
W imieniu organizatorów dziękujemy: paniom z kuchni za upieczenie wybornych ciast drożdżowych i
MISTERIUM WIELKANOCNE
W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a także i radości, jaką ze sobą niosą. Jednymi z takich świąt są Święta Wielkanocne - najważniejsze dla chrześcijan. Gdyby bowiem Chrystus nie zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy ich. O tym i o tradycjach wielkanocnych opowiedzieli uczniowie naszej szkoły w Misterium Wielkanocnym przygotowanym przez nauczycielki języka polskiego: Annę Adamczuk, Małgorzatę Izdebską i Agnieszkę Komorowską. Program artystyczny zaprezentowali 4.04.2023r. najpierw koleżankom i kolegom, a potem władzom miasta i gościom zaproszonym przez Burmistrza Węgrowa Pana Pawła Marchelę. Obecni byli m.in. poseł na Sejm RP Pan Maciej Górski, Starosta Powiatu Węgrowskiego Pani Ewa Besztak, księża węgrowskich parafii, gospodarz uroczystości Burmistrz Miasta Węgrowa Pan Paweł Marchela, Wiceburmist
ZWYCZAJE WIELKANOCNE W ŚWIETLICY I
Święta Zmartwychwstania Pańskiego są najważniejszymi świętami dla chrześcijan, a co za tym idzie – otaczane czcią i troską o wymiar duchowy, ale też doczesny, zewnętrzny. W dobrym tonie jest zadbać o wystrój mieszkania, miejsca pracy/nauki, który by stanowił swego rodzaju wstęp do właściwej celebracji pamiątki śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
W kultywowanie tej pięknej tradycji włączyli się uczestnicy zajęć świetlicowych wykonując zajączki z kolorowego papieru jako dekorację gazetki wiosennej, jak również girlandę. Poza tym malowali papierowe pisanki i produkty spożywcze do koszyczka wielkanocnego, którym ozdobili drzwi wejściowe do sali.
Wychowankowie oglądali filmy edukacyjne o Wielkiej Nocy, słuchali utworów muzycznych z obrębu tego zagadnienia, rozwiązywali krzyżówkę oraz zagadki świąteczne. Podopieczni licznie brali udział w zabawach zręcznościowych i na spostrzegawczoś
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
Autyzm nie jest chorobą lecz zaburzeniem rozwoju, co oznacza, że mózg pracuje w niestandardowy sposób. Autyzm rozumiany jako spektrum oznacza, że u każdej osoby objawia się i przebiega w inny sposób, z różnym nasileniem zachowań i cech charakterystycznych dla autyzmu. Dotyczą one głównie trudności w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnych i stereotypowych zachowań. Autyzm jest zaburzeniem rozwoju, diagnozowanym u około 1 na 100 dzieci w Europie, czterokrotnie częściej u chłopców niż u dziewcząt.
Celem tego święta jest podnoszenie społecznej świadomości na temat tego zaburzenia.
Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień ten przypada w weekend, wydarzenie obchodziliśmy
Wielkanoc tuż, tuż…
Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym budzący się do życia świat przyrody, tradycje i obrzędy religijne splatają się w jedno. Nikt z nas nie wyobraża sobie Wielkanocy bez palmy, pisanek, baranka, zielonych gałązek borówek czy bukszpanu, świątecznej baby czy mazurka. A jak było dawniej? Uczniowie klas III a i III d mieli okazję poznać dawne tradycje wielkanocne naszego regionu oglądając 30 marca 2023 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury przedstawienie obrzędowe „Śniadanie Wielkanocne” w wykonaniu Zespołu Ludowego „Węgrowianie”. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści w języku gwarowym, podziwiały pięknie przygotowany wielkanocny stół, słuchały świątecznych przyśpiewek ludowych. Na koniec „Węgrowianie” zaprosili uczniów na scenę do wspólnych zdjęć.
TALENT SHOW- 2023
W marcu odbył się w naszej szkole finałowy koncert TALENT SHOW- 2023. Wyłonienie finałowej grupy nie było łatwym zadaniem. Przez sito eliminacji przeszło 34 osoby z klas 1-8, którzy zaprezentowali swoje talenty i pasje. Podczas koncertu finałowego widzowie usłyszeli piosenki w wykonaniu grupy dziewcząt z klasy 8 e; Marii Kowalczyk, Kingi Rychlik, Oliwii Solki, Niny Serafińskiej i Karoliny Rychlik(6a) oraz Oliwii Kuzak (7a) a także solistów: Hanny Cieślukowskiej kl. 2c, Marii Szczepanik kl. 3a, Błażeja Mateusiaka kl. 6b, Katarzyny Kost kl. 3d, Oliwii Domańskiej kl. 5d, Mariki Pietruczanis kl. 5a oraz Antoniny Pawłowskiej kl. 6e. Na pianinie zagrały Olha Kaśhulska kl. 2c, Błażej Jurkowski kl. 1b, Maria Zalewska kl. 3b, Julia Rusiniak kl. 6f, Bartosz Choromański kl. 7d. Julia Putkowska z klasy 4b zagrała na klarnecie „ Walc dla Barbary” z filmu „Noce i dnie” . zatańczyły dla nas Kalina
Dzień Kolorowej Skarpetki
W dniu 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki.
Uczniowie i nauczyciele Szkoły przyszli w tym dniu w kolorowych skarpetach nie do pary, pokazując w ten sposób, że różni nas tak niewiele od osób z Zespołem Downa - jeden dodatkowy, niepasujący chromosom- tak jak nasza niepasująca skarpetka. W ten sposób pokazaliśmy solidarność z osobami z Zespołem Downa.
Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II - OLimpus
W dniu dzisiejszym 3.04.2023 odbyła się w naszej szkole Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II - OLimpus.
Jej celem było zainteresowanie dzieci i młodzieży osobą i nauczaniem Jana Pawła II, a zwłaszcza przesłaniem, jakie kierował Ojciec Święty do młodych ludzi.
Uczniowie naszej szkoły zgłębiając wiedzę o Patronie szkoły mogły tym samym oddać hołd Ojcu Świętemu w 18 rocznicę Jego śmierci. Do konkursu przystąpiło 9 osób.
Poziom I kl. 4-6 pisało 6 osób
Poziom II kl.7-8 pisało 3 osoby
Za podjęcie zgłębiania wiedzy o Karolu Wojtyle, naszym Wielkim Papieżu Polaku serdecznie uczestnikom dziękujemy i czekamy na wyniki do maja.
SZKOLNE OBCHODY DNIA TEATRU
Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest 27 marca.
W naszej szkole od kilkunastu lat, z małymi przerwami, organizowaliśmy szkolne obchody Dnia Teatru. Początkowo odbywały się w Węgrowskim Ośrodku Kultury, a od kilku lat w holu szkoły, który dzięki zamontowanej tam kurtynie przypomina salę teatralną.
W bieżącym roku mottem szkolnych obchodów była BABCIA. A dlaczego?
Babcia, podobnie jak dziadek to bardzo ważne osoby w życiu rodziny i zasługują na swoje święta, które przypadają: 21 stycznia - Dzień Babci, 22 stycznia - Dzień Dziadka.
Z tych okazji uczniowie przygotowywali laurki i upominki dla swoich Bliskich, a niektóre klasy zaprosiły Babcie i Dziadków do szkoły i zaprezentowały ciekawe programy artystyczne. Na szczególną uwagę zasługują krótkie scenki poświęcone babci.
Scenki spodobały się pomysłodawczyni i organizatorce szkolnych obchodów... p. Danucie Chylińskiej, że zaproponowała
Warsztaty „Palmy wielkanocne”
Palma wielkanocna to nie tylko symbol religijny, ale także element polskiej kultury i tradycji. Tworzenie i poświęcanie palm wielkanocnych to jeden z najważniejszych elementów kulturowych Polski, który przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. W związku z tym 30 marca br. w klasie I a odbyły się warsztaty wykonywania palm wielkanocnych, które poprowadziła mama jednej z uczennic - p. Joanna Krakowska, a pomagały jej mamy dwóch chłopców – p. Ewa Jaszczur i p. Renata Mroczek – Łareczyn. Warsztaty miały na celu przybliżyć uczniom zwyczaje związane z Wielkanocą, a także zachęcić ich do własnoręcznego wykonywania palm. Ponadto służyły integracji klasy. Podczas warsztatów każde dziecko wykonało tradycyjną palmę wielkanocną z gałązek wierzbowych z baziami, z bukszpanu oraz własnoręcznie zrobionych kwiatów z bibuły. Wykonane na zajęciach palmy uczniowie zabrali ze sobą do poświęcenia w Niedzi
UCZEŃ Z PASJĄ
Jakub Kurkus - ubiegłoroczny absolwent naszej szkoły - od dzieciństwa interesował się sportem. Od siódmego roku życia związany był z Miejskim Klubem Sportowym Czarni Węgrów, gdzie trenował piłkę nożną. Od IV klasy szkoły podstawowej był zawodnikiem Uczniowskiego Klubu Sportowego Niedźwiadek, gdzie trenował piłkę ręczną. W 2021 roku powołany został do Kadry Mazowsza w Piłce Ręcznej Chłopców 2007. Dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i wysiłkowi trafił do finałowej 16. kadry i wraz z drużyną zdobył złoto na Olimpiadzie Młodzieży w Dąbrowie Białostockiej w 2022 roku. Kuba ma na swoim koncie wiele zwycięstw indywidualnych i drużynowych.
OTO NIEKTÓRE Z OSIĄGNIĘĆ:
I miejsce – Mistrzostwa Regionu w piłce ręcznej
I miejsce – IX Węgrowski bieg Niepodległości w kat. klas I-III 2016
I miejsce - bieg na 500 m klas II w Sochaczewie 2016
I miejsce – VI Wiosenny Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłop
OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ,,LEON’’ DLA KL. I – III
W dn. 22 – 23 marca 2023r. w naszej szkole odbywał się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny – LEON dla kl. I – III. Jego celem było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Koordynatorkami konkursu były panie: Bożena Gierłowska, Dorota Snopczyńska i Elżbieta Szcześnik. W konkursie łącznie wzięło udział 77 uczniów - 28 z klas I, 21 z klas II i 28 z klas III.
Po omówieniu spraw organizacyjnych i rozdaniu testów uczniowie przystąpili do jego rozwiązywania. Na wyniki muszą jednak poczekać do czerwca. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wysokich wyników. Oto fotorelacja z przebiegu konkursu:
Dzień Kultury Ukraińskiej
20.03.2023 r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kultury Ukraińskiej. Z tej okazji odbył się apel, przygotowany przez uczniów z Ukrainy, którzy przybliżyli nam historię, kulturę i tradycje swojego kraju. Oprócz ogólnych informacji ilustrowanych slajdami, zaprezentowali piosenki i wiersze w języku ukraińskim, które mówiły o ojczyźnie, tęsknocie za nią, pięknie Ukrainy, zwyczajach i wielkiej miłości do języka ukraińskiego. Dowiedzieliśmy się m.in. o najciekawszych zabytkach Kijowa, bogactwach naturalnych Ukrainy, tradycyjnych strojach, tańcu oraz potrawach tego kraju, a także osiągnięciach sportowych.
Na tej wzruszającej uroczystości obecni byli: Burmistrz Miasta Węgrowa Pan Paweł Marchela, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Pani Jolanta Roguska, Przewodnicząca Komisji Kultury, Zdrowia i Oświaty Pani Barbara Jakubisiak, przedstawiciel Fundacji AVSI Polska Pan Marek Soszyński or
Pierwszy Dzień Wiosny w 2c - wizyta w ADDIT
Dnia 21 marca 2023r.uczniowie klasy 2c zwiedzili Firmę Addit –największego producenta elementów z blach w Europie, która posiada ponad 27 lat doświadczenie w tej dziedzinie. Pani Daria Wronka oprowadziła dzieci po halach przemysłowych, gdzie przebiegają procesy produkcyjne i działają najnowocześniejsze specjalistyczne maszyny. Niektórzy uczniowie ujrzeli członków swoich rodzin przy pracy. Na zakończenie spotkania drugoklasiści otrzymali drobne upominki.
W znakomitych nastrojach wrócili do szkoły.
SUKCES W PLASTYCZNYM KONKURSIE DIECEZJALNYM
W dniu 9 marca 2023r. w Szkole Podstawowej im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej - II DIECEZJALNEGO KONKURSU ŻYCIE W BIBLII, BIBLIA W ŻYCIU. CUDA JEZUSA.
Organizatorami Konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Fundacja MATER.
Honorowy Patronat nad Konkursem sprawowali: Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej Ks. Biskup Piotr Sawczuk, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka, Wójt Gminy Brańsk, Andrzej Jankowski, Akademia Katolicka w Warszawie.
Na konkurs wpłynęło, łącznie: 406 prac plastycznych z 54 szkół podstawowych należących do diecezji drohiczyńskiej. Do rozstrzygnięcia konkursu powołano komisje, które pracowały pod przewodnictwem Dyrektora Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Ka
UCZEŃ Z PASJĄ – NADIA PATOLETA – CISZEWSKA
Nadia Patoleta – Ciszewska uczęszcza obecnie do klasy 6b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie. Jej pasją jest szydełkowanie.
Skąd pomysł na takie hobby? Główną inspiracją jest babcia, która również szydełkuje. Około półtora roku temu Nadia podjęła próbę wykonania pierwszego szydełkowego rękodzieła. Wsparcie babci oraz kopalnia pomysłów czerpanych z Internetu (tutoriale, filmiki, strony dla hobbistów) zainspirowały ją do stworzenia w krótkim czasie własnego warsztatu pracy.
Warsztaty pszczelarskie
15 i 16 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty pszczelarskie. Uczniowie klas 0-3 mogli w ten sposób poznać pracę pszczelarki oraz dowiedzieć się więcej o pszczołach ich życiu i zwyczajach. Nie zabrakło też degustacji pysznego miodu . Dziękujemy Pani Anecie Czachorowskiej z Pasieki u Przyjaciół za cenną lekcję przyrody.
KOLOROWA 13 - ZIELONY
Kolor zielony od zawsze jest utożsamiany z naturą i przyrodą. Zielony oznacza wzrost, odrodzenie i płodność. W czasach pogańskich był on także symbolem płodności. W krajach muzułmańskich, jest to święty kolor a w Irlandii oznacza on szczęście.
W dzisiejszych czasach zielony symbolizuję ekologię i dbanie o otaczającą nas przyrodę. Przebywanie wśród zieleni uspokaja i regeneruje siły witalne dla tego często w obiektach takich jak szpital czy szkoła ściany pomalowane są w kolorze zielonym.
Godziny dzwonków
Piątek 11.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 838900