• Uczniowie klas I b, II a, II b, II d oraz III b rozpoczęli realizację Projektu Edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". Dzieci wysłuchały opowiadania o chmurce Tosi, a każda klasa wykonała swoją chmurkę. Ponadto każdy uczeń ozdobił pierwszą stronę lekturnika, który wraz z chmurką będzie towarzyszył dzieciom podczas omawiania kolejnych utworów. Z niecierpliwością czekamy na wspaniałe przygody bohaterów wybranych przez nas lektur.
    • 19 października w naszej szkole zaczęły rządzić koty – czarne koty. Były grzeczne i posłuszne. Czarne koty to posłuszne zwierzęta. Kochają ludzi – ale nie przytulają się więcej niż uważają za słuszne. To super zwierzęta. Koty z naszej szkoły chętnie pozowały do zdjęć. Zobaczcie sami….
    • Uczniowie klasy 1 b biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym “Zdrowe życie i pierwsza pomoc”. Jego celem jest kształtowanie nawyków prozdrowotnych, rozwijanie sprawności fizycznej oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Poprzez różnorodne aktywności edukacyjne, warsztaty i zabawy, uczniowie będą mieli okazję nauczyć się, jak dbać o swoje zdrowie, aktywnie spędzać czas oraz reagować w sytuacjach awaryjnych. Projekt rozpoczęliśmy spotkani
    • Pod koniec października wyruszyliśmy na poszukiwania mistrzów pędzla i kredki w naszej szkole. Uczniowie klas I - III samodzielnie wykonali prace plastyczne w ramach konkursu "Cztery pory roku ".
      Cóż tam się zadziało: kolory, pejzaże, przyroda... pojawiła się nawet Pani Jesień.
      Gratulujemy laureatom i życzymy zimowych inspiracji do kolejnego etapu konkursu.
    • „Polsko, nie jesteś już niewolnicą”
      Leopold Staff

      Uroczyste świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości obchodzonych w naszej szkole.
      W tym roku klasa III b, pod kierunkiem pań: Magdaleny Pietruczanis, Anny Sińczuk i Danuty Chylińskiej, przygotowała ciekawy montaż słowno - muzyczny, który w dniu 13 listopada zaprezentowała uczniom klas I – III oraz swoim rodzicom.
      Występ
    • Śniadanie to posiłek, który stanowi podstawę każdego udanego i pełnego energii dnia. Warto więc zadbać o to, by dzieci od najmłodszych lat rozumiały znaczenie zdrowego śniadania. Dlatego też Dzień Zdrowego Śniadania staje się coraz popularniejszą inicjatywą.
      Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. European Day of Healthy Food and Cooking) zainicjowano w 2007 r. Jego celem jest promowanie dobrych nawyków żywieniowych i informowanie o
    • W naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs różańcowy pod hasłem "Różaniec to schody do NIEBA". Swój udział potwierdziło aż 38 uczniów z klas I - III. Żadna praca się nie powtórzyła i każda zasługiwała na uznanie oraz wyróżnienie za pomysł i staranność wykonania.
      Wyniki szkolnego konkursu różańcowego:
      I miejsce – Karolina Dołowa – kl. I c
      II miejsce – Natalia Świątek – kl. II d
      III miejsce – Aleksandra Tulwin – kl. III d
      Wyróżnienia:
      Jakub
    • ,,WSPÓLNIE MOCNIEJSI – UCZYMY SIĘ PRZEZ INTEGRACJĘ”
      W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie z klasy IIe i IIIa biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,, Wspólnie Mocniejsi - Uczmy się przez integrację” - edycja II.
      Jest to wyjątkowa inicjatywa, która promuje integrację, rozwój pasji i kreatywności, a także wrażliwość na różnorodność. Głównym celem projektu jest zacieśnianie relacji między uczniami oraz rozwijanie ich umiejętności i wiedzy
    • Mali czy już duzi? Ale wielcy i wspaniali artyści z klasy 6 b w dniu 25 października 2024 r . wraz z wychowawcą zwiedzili pracownię ceramiki w Mostówce.
    • W dniu 9 października 2024 r. uczniowie klasy 6 b na godzinie wychowawczej uczestniczyli w pogadance pana policjanta. Tematyka wykładu dotyczyła odpowiedzialności karnej i demoralizacji. Uczniowie dowiedzieli się dużo informacji o przepisach prawnych i co robić, jeśli by ktoś próbował naruszyć ich dobra osobiste.
    • Dla sporej części dzieci ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować się do startu w tę szkolną rzeczywistość, 30 października 2024 r. przedszkolaki z najstarszej grupy z Przedszkola Nr 1 im. Czesława Janczarskiego w Węgrowie wraz z wychowawczyniami, przybyły z wizytą do Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.
      Przedszkolaki zostały miło przyjęte przez pani
    • 1 listopada 2024 roku, po raz kolejny, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, kwestowali na cmentarzu rzymsko- katolickim w Węgrowie, w celu zebrania funduszy na renowację zabytkowych nagrobków.
      Dziękujemy uczniom i nauczycielom😀😀😀😀😀
    • W każdej chwili i w każdym miejscu możemy znaleźć się w sytuacji, w której ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Pod koniec października uczniów klas I – III odwiedzili harcerki i harcerze ze Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych w Węgrowie, aby podzielić się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie pierwszej pomocy.
    • W dniach 21 – 24 i 29 X br. uczestnicy zajęć świetlicowych z klas II i III a zgłębiali vademecum zdrowia dzieci i młodzieży. Odbywało się to na wiele sposobów. Uczniowie przyglądali się piramidzie zdrowego żywienia, a także plakatowi pt.: „Bądź zdrowy! Zamień…”, które wspólnie z nauczycielem omawiali. Układali puzzle i „literowy wyścig” związane z zagadnieniem. Wychowankowie słuchali bajki „O księżniczce Zuzance i rycerzu Witaminku”, jak również
    • "Niech wyrosną z Was tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną"

      J. Korczak
      10 października 2024r. w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość - Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. Szkolna społeczność powiększyła się o grono najmłodszych kolegów i koleżanek. W tym wyjątkowym dniu uczniom klas pierwszych towarzyszyły ich Wychowawczynie, Rodzice, Dyrekcja Szkoły oraz zaproszeni goście - Burmistrz Miasta Węgrowa pan Paweł Marchela, Proboszc
    • Zakup obiadów na miesiąc listopad

      -----------------------------------------------------

      Serdecznie proszę o wpłaty na radę rodziców. Większość wydatków robiona jest teraz, tj w okresie od października do końca grudnia.

      Pieniądze są przeznaczone dla naszych dzieci. Czasem bezpośrednio, czasem pośrednio - kupując rzeczy dla podniesienia warunków lub po prostu uprzyjemnienia im pobytu w szkole. Nasze dzieci spędzają tu dużo czasu. Jeżeli dla kogoś kwota składki jest dużym jednorazowym obciążeniem - może wpłacać ratami. Zachęcam serdecznie do wpłat. Nie są to duże kwoty a sumując konkretna kwota.

      Przypominam

      Wysokość składki

      na pierwsze dziecko - 50 zł

      na drugie - 40 zł

      na trzecie - 30 zł

      kolejne dziecko z rodziny zwolnione z opłaty.

      Składkę należy wpłacać w kasie szkoły, bądź przelewem na konto bankowe rady rodziców:

      82 9236 0008 0000 0837 2000 0010.

      Agnieszka Jurkowska

      -----------------------------------------------------

      Listy klas I w roku szkolnym 2024 / 2025

       

      Wyprawka pierwszaka

       

      Wykaz podręczników na rok szkolny 2024 / 2025

      -----------------------------------------------------

      Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik

      -----------------------------------------------------

      ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

      Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski

       

      Telefon zaufania

          • Poznaj swoje miasto...

            W dniu 31.01.2023r. uczniowie klasy 2c zwiedzali ekspozycję muzealną „ Węgrów - miasto wielu kultur i religii”, która mieści się w zabytkowych podziemiach Klasztoru Reformatów parafii św. Piotra z Alkantary i ś. Antoniego z Padwy w Węgrowie. Wychowankowie z zaciekawieniem słuchali przekazu Pana Romana Postka oraz podziwiali wystawy w pięciu strefach związane z religiami: katolicyzmem, protestantyzmem, judaizmem i prawosławiem. Pobyt w muzeum był niecodzienną lekcja historii.

          • ZASŁUŻONA EMERYTURA…

            Dnia 27.01.2023 r. dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi pożegnali p. Bogusię Słowik, która - po przepracowaniu w naszej szkole 21 lat - odeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Bogusia, bo tak wszyscy do Niej się zwracali, każdego dnia z uśmiechem witała pracowników, uczniów i rodziców. Zawsze była radosna i uśmiechnięta.
            Dziękujemy Pani za wszystkie lata pracy, za cierpliwość, dobre rady i serce.
            Życzymy, aby na emeryturze nie opuszczał Pani dobry humor, dopisywało zdrowie oraz aby znalazła Pani czas na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.
            Do podziękowań dołączyli się uczniowie klasy II c, którzy z wychowawczynią – p. Elżbietą Żołędowską udali się do szatni, by podziękować p. Słowik za Jej dotychczasową pracę. Uczniowie życzyli również zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz wręczyli własnoręcznie wykonany prezent.

          • U babci jest słodko…

            W dniu 23.01.2023r.uczniowie klasy 2c przedstawili program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka.
            Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zaprezentowały własne talenty w krótkich prezentacjach swoich pasji (taniec, śpiew, gra na gitarze, recytacja, rysunek, tenis, lepienie z plasteliny).Młodzi artyści z wielkim przejęciem odtwarzali scenki-bajeczki: „Kucharki”, „Teleludek”, „Babcie”, „O kocie, co palił fajkę”, przygotowane pod czujnym okiem p. Danuty Chylińskiej.
            Z wielką dumą zacni goście podziwiali występy swoich wnucząt i nagradzali ich gromkimi brawami. Ogromną przyjemność babciom i dziadkom sprawiły własnoręcznie wykonane mydełka i laurki.
            Po występie głos zabrał Dyrektor szkoły p. Krzysztof Litka, który złożył gościom serdeczne życzenia, dzieciom pogratulował ciekawego występu i zachęcał do rozwijania swoich talentów.
            Uroczystość zakończyła się

          • GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ, TAM NIE MA CO JEŚĆ

            26 stycznia sześć dziewczynek z klasy II c: Zuzia Wójcik, Julia Frąckiewicz, Hania Cieślukowska, Maja Dejnarowicz, Tosia Borowa i Asia Wolert, przebranych za kucharki, wkroczyło do stołówki szkolnej. Wzbudziło to zdziwienie pracujących tam Pań Kucharek. Niejednej z nich przyszło do głowy, że być może chcą wymienić Je na „młodszy model”. Nic bardziej mylnego.
            Przez chwilę stołówka zamieniła się w teatr, bo przecież teatr to jest widownia i scena. Widownią były Panie Kucharki, sceną zaś miejsce występu dziewczynek, które zaprezentowały scenkę pt.”Kucharki”. Występ zakończył się znanym wszystkim powiedzeniem GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ, TAM NIE MA CO JEŚĆ.
            Przysłowie to nie sprawdziło się, bo w tym dniu w szkolnej stołówce pracowało sześć Pań, które współpracując ze sobą ugotowały pyszny obiad.

          • Dzień Babci i Dziadka w świetlicy nr 1.

            Celebracja powyższego święta zaczęła się już 17 I br. od wykonania ramek na fotografię albo rysunek metodą origami. Wychowankowie przekazali kolorowe przypinki swoim dziadkom, stanowiące swego rodzaju ordery „najlepszej babci na świecie” i „najlepszego dziadka na świecie”.
            W następnych dniach ochotnicy rozwiązywali quiz interaktywny, zgadywanki, uczestniczyli w pogadance o tym, w jaki sposób można okazać pamięć, szacunek, miłość, wdzięczność oraz wsparcie seniorom rodu. Kwintesencją wymiany zdań na temat omawianego zagadnienia były – czytane przez prowadzącą – rymowanki i utwory poetyckie poświęcone dziadkom. Podopieczni, słuchając poezji, tworzyli laurki dla swoich bliskich.
            Ukoronowaniem przygotowań do świętowania w gronie rodziny były pamiątkowe zdjęcia prac młodziutkich artystek, do obejrzenia których zapraszamy.

          • KOLEJNE WYRÓŻNIENIE DLA PANI AGNIESZKI ZARZYCKIEJ

            19 stycznia w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbyła się LX uroczysta Sesja Rady Powiatu Węgrowskiego inaugurująca obchody 160. Rocznicy Powstania Styczniowego.
            W uroczystej sesji udział wzięli także przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego. Pani Ewa Waszkiewicz – Dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, dokonała prezentacji okolicznościowych monet (złotej i srebrnej), wyemitowanych z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Następnie odbyła się ceremonia wręczenia monet osobom, które od wielu lat kultywowały pamięć o Powstaniu Styczniowym oraz tym, którzy zaangażowali się w organizację wydarzeń upamiętniających 160. rocznicę powstania.
            Zaszczytu otrzymania pamiątkowej monety – o nominale 20 zł dostąpiła również p. Agnieszka Zarzycka – wieloletnia nauczycielka historii w naszej szkole oraz Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej.
            Gratu

          • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

            20 stycznia 2023 roku uczniowie klasy IVa i IVb wraz z opiekunkami: p. Marzenną Kowalczyk i p. Anną Janczewską – Marchelą przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci przedstawiły wiersze, opowieści i scenki z codziennego życia babć i dziadków przeplatane piosenkami. Wraz podziękowaniami i życzeniami goście otrzymali słodką niespodziankę. Na zakończenie odbył się koncert piosenek, które przywołały Seniorom miłe wspomnienia z czasów młodości. Po występie dyrektor szkoły podziękował dzieciom i nauczycielom przygotowującym uroczystość oraz złożył gościom życzenia. Spotkanie przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze. Ostatnim jego punktem były wspólne zdjęcia babć i dziadków z wnukami w specjalnie przygotowanej na tę okoliczność fotobudce.

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W 3A

            Styczeń to miesiąc, w którym składamy życzenia naszym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.
            Klasa III a rozpoczęła świętowanie już 18 stycznia. Tego dnia do naszej szkoły licznie przybyły nasze Babcie i nasi Dziadkowie, aby obejrzeć występy wnucząt. Przygotowaliśmy montaż słowno – muzyczny, w którym poprzez piękną recytację i śpiew wyraziliśmy swoje uczucia. Złożyliśmy też „alfabetyczne życzenia” czyli życzenia na każdą kolejną literę alfabetu, a następnie zaprezentowaliśmy krótką inscenizację – nową wersję bajki o Czerwonym Kapturku. Nasza miała tytuł: „O babci, wilku i kolorowych czapeczkach”. Bajka kończy się sentencją, że babcia to istota, która potrafi obłaskawić nawet wilka. Spotkanie zakończyło się wręczeniem własnoręcznie wykonanych upominków.

          • ROK 2022 JUŻ ZA NAMI 🙂 🙂 🙂

            Czas podsumować cztery miesiące pracy szkolnej zerówki.

            Oj działo się! Dzieci miały mnóstwo zajęć. Było sporo zajęć sensorycznych, ruchowych, plastycznych, muzycznych, a także rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne.

            We wrześniu dzieci miały okazję zapoznać się z pracą strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Świętowaliśmy urodziny Maksa, Dawidka i Krystianka.

          • "Let's sing and have fun"

            W czwartek 19 stycznia 2023 r. odbyła się kolejna edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Let's sing and have fun". Jury miało przyjemność obejrzeć 17 występów w języku obcym: angielskim, niemieckim i japońskim. Bardzo dziękujemy wszystkim artystom za udział oraz gratulujemy odwagi i talentu.

            Spośród solistów, duetów i zespołów wyłoniono następujących zwycięzców:

          • Warsztaty decoupage

            W dniach 09.01- 18.01.2013r.w klasach 1c,2a,2b,2c,2d,3d,5d odbyły się warsztaty z techniki ozdabiania przedmiotów-decoupage, które przeprowadziła wychowawczyni klasy 2c. Dzieci poznały historię decoupage i zostały wprowadzone w tajniki ozdabiania przedmiotów. Jako, że zbliża się Dzień Babci i Dziadka ozdabiały mydełka, pudełeczka i podkładki pod kubki. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i chętnie dekorowały swoje prace. Zapewne przypadną do gustu obdarowanym.
            Słowo decoupage (czytaj dekupaż) pochodzi z języka francuskiego i oznacza wycinanie. Technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (np. drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki i pokryciu go wieloma warstwami kleju/lakieru. Technika serwetkowa pozwala uzyskać świetne efekty przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy. Może być formą relaksu, tr

          • KOLOROWA 13-KOLORY ZIMY

            Zima to pora roku, która kojarzy się z chłodem – podobnie jak kolory, które w naturze pojawiają się wraz z nią. Sterylna biel, zimny błękit oraz surowy popiel to barwy zimy. Mają wielu miłośników, którzy cenią je za elegancję i uważają za najbardziej klasyczne, oraz przeciwników, którzy zarzucają im chłód. Barwy, jakie pojawiają się w naturze wraz z nastaniem zimy, wzbudzają sprzeczne uczucia.
            Czysta biel, zimny błękit oraz surowy popiel, kojarzące się m.in. ze śniegiem i niebem, to bowiem kolory klasyczne, uznawane przez wielu za najelegantsze. Biel jest symbolem czystości, świeżości oraz sterylności – takie wrażenia również wywołuje. Pod pojęciem bieli mieści się jednak wiele różnych odmian i odcieni, przełamanych innymi kolorami: m.in. błękitem, szarością, beżem. Biel nie jest więc ani nudna, ani pozbawiona wyrazu. Wiele osób uważa, że jest najbardziej uniwersalnym kolorem we wnętrz

          • Pierwsza pomoc w klasach II

            W dniach 05.01- 09.01.2023r. klasy 2a,2b,2c,2d miały bardzo ważne zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani pielęgniarka Agata Tabor przeprowadziła dla dzieci skrócony kurs pierwszej pomocy. Uczniowie oswajali się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczyli się: odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, wzywania prawidłowo pomocy przez telefon, wykonywania najprostszych czynności przy osobie poszkodowanej, odpowiedzialności za siebie i innych. Obejrzeli dokładnie apteczkę i dowiedzieli się w jaki sposób można sobie radzić w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu np. skaleczenie, oparzenie, zadławienie, przegrzanie, krwotok z nosa. To były bardzo ważne, a przy tym interesujące zajęcia.
            Dziękujemy p. Agacie za miłe chwile i zdobyte umiejętności.

          • WYSTĘP UCZNIÓW KLASY II c

            20 grudnia 2022 roku w świetlicy szkolnej odbył się występ uczniów klasy II c, którzy - zgromadzonej publiczności - zaprezentowali 4 scenki: „Kucharki”, „Teleludek”, „Mamusie” oraz „O kocie co palił fajkę”. Każda ze scenek zawierała jakieś pouczenie.
            Występ przygotowywany był podczas zajęć teatralnych realizowanych w ramach „Zadania publicznego pn. W poszukiwaniu pasji dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego”.
            W scenkach wystąpili: Tosia Borowa, Hania Cieślukowska, Maja Dejnarowicz, Julia Frąckiewicz, Igor Grabarek, Hania Księżak, Bartek Peranek, Szymon Roguski, Zuzia Wójcik. W scence o kucharkach powinno być 6 kucharek. Niestety było tylko 5, ponieważ Asia Wolert była nieobecna z powodu choroby.
            Aktorzy zostali nagrodzeni brawami oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez panią kierownik - Agnieszkę Antońską.

          • ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

            ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA - to doskonała okazja do uroczystych wystrojów naszych domów. Dnia 16 grudnia 2022 r. w świetlicy klas I mieliśmy przyjemność gościć panią Elżbietę Batorowicz. Zaprezentowała ona dzieciom wykonane przez siebie ozdoby bożonarodzeniowe oraz wyjaśniła, w jaki sposób zostały zrobione. Niektóre z prac powstały wyłącznie z materiałów recyklingowych. Wszystkie ozdoby niezwykle przypadły do gustu małym odbiorcom oraz wzbudziły duże zainteresowanie.

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 23.11.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 690533
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów
        ul. T. Kościuszki 16
        Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
    • Logowanie