• Warsztaty plastyczne

• Dnia 29 maja 2024r.  uczniowie klasy 5b mieli możliwość uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach plastycznych w Miejskiej Bibliotece w Węgrowie. Na miejscu mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać rodzinnej historii dzwonów z Węgrowa od samego członka rodziny Kruszewskich. Następnie uczniowie otrzymali swój dzwon i mieli za zadanie pokolorować go według własnego pomysłu. Dzieci wykazały się dużo kreatywnością i pomysłowością. Po skończonych warsztatach mogli zabrać je do domu. Warsztaty były interesuje i ciekawe.

Anna Janczewska - Marchela
            Arkadiusz Roguski

• Dzień Matki w I c 🪻💖👩‍❤️‍👩🌺🌻💖💐🌹👩‍❤️‍👨💖👨‍👧🌷💖👨‍👦🌷💖💐

• W poniedziałek 27 maja 2024 r. w klasie Ic odbyła się  uroczystość z okazji Dnia Matki. Na zaproszenie dzieci przybyli niezwykli goście – Mamusie. Panie uczestniczyły w zajęciach, podczas których uczniowie, wykonując różne zadania wyrażali miłość i wdzięczność swoim drogim mamom. Całość spotkania urozmaiciły piosenki z życzeniami, które wzruszyły zebranych. Aby odpowiednio uhonorować mamy, dzieci wręczyły też własnoręcznie przygotowane laurki, które będą świetną pamiątką tego dnia.

Urszula Kalata

• DZIEŃ MAMY W KL. I A

• Dzień Mamy to jeden z najpiękniejszych dni w ciągu roku. Klasa 1a rozpoczęła świętowanie już w piątek 24 maja. Tego dnia mamy uczestniczyły w zajęciach otwartych - im poświęconych. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę z hasłem - metodą „burzy mózgów”, wymyślały sposoby uczczenia święta swoich mam, wyszukiwały słowa, którymi można określić mamę i wklejały je do koperty unoszonej przez balon z serduszek. Najwięcej zabawnych chwil przyniosło koło fortuny. Wykorzystując tablicę interaktywną uczniowie kolejno losowali dla siebie zadania do wykonania w Dniu Mamy. Zadania były różne: od buziaka dla mamy, przygotowania dla niej śniadania czy kolacji, posprzątania po obiedzie do wykonywania tego dnia wszystkich poleceń mamy.

Spotkanie zakończyła krótka scenka w wykonaniu dzieci i chóralnie zaśpiewana piosenka pt. „Ta piosenka jest dla mamy”. Całości dopełniły wręczone mamom samodzielnie wykonane przez dzieci bukieciki kwiatów.