• Uczniowie klasy 1 b biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym “Zdrowe życie i pierwsza pomoc”. Jego celem jest kształtowanie nawyków prozdrowotnych, rozwijanie sprawności fizycznej oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Poprzez różnorodne aktywności edukacyjne, warsztaty i zabawy, uczniowie będą mieli okazję nauczyć się, jak dbać o swoje zdrowie, aktywnie spędzać czas oraz reagować w sytuacjach awaryjnych. Projekt rozpoczęliśmy spotkani
    • Pod koniec października wyruszyliśmy na poszukiwania mistrzów pędzla i kredki w naszej szkole. Uczniowie klas I - III samodzielnie wykonali prace plastyczne w ramach konkursu "Cztery pory roku ".
      Cóż tam się zadziało: kolory, pejzaże, przyroda... pojawiła się nawet Pani Jesień.
      Gratulujemy laureatom i życzymy zimowych inspiracji do kolejnego etapu konkursu.
    • „Polsko, nie jesteś już niewolnicą”
      Leopold Staff

      Uroczyste świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości obchodzonych w naszej szkole.
      W tym roku klasa III b, pod kierunkiem pań: Magdaleny Pietruczanis, Anny Sińczuk i Danuty Chylińskiej, przygotowała ciekawy montaż słowno - muzyczny, który w dniu 13 listopada zaprezentowała uczniom klas I – III oraz swoim rodzicom.
      Występ
    • Śniadanie to posiłek, który stanowi podstawę każdego udanego i pełnego energii dnia. Warto więc zadbać o to, by dzieci od najmłodszych lat rozumiały znaczenie zdrowego śniadania. Dlatego też Dzień Zdrowego Śniadania staje się coraz popularniejszą inicjatywą.
      Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. European Day of Healthy Food and Cooking) zainicjowano w 2007 r. Jego celem jest promowanie dobrych nawyków żywieniowych i informowanie o
    • W naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs różańcowy pod hasłem "Różaniec to schody do NIEBA". Swój udział potwierdziło aż 38 uczniów z klas I - III. Żadna praca się nie powtórzyła i każda zasługiwała na uznanie oraz wyróżnienie za pomysł i staranność wykonania.
      Wyniki szkolnego konkursu różańcowego:
      I miejsce – Karolina Dołowa – kl. I c
      II miejsce – Natalia Świątek – kl. II d
      III miejsce – Aleksandra Tulwin – kl. III d
      Wyróżnienia:
      Jakub
    • ,,WSPÓLNIE MOCNIEJSI – UCZYMY SIĘ PRZEZ INTEGRACJĘ”
      W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie z klasy IIe i IIIa biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,, Wspólnie Mocniejsi - Uczmy się przez integrację” - edycja II.
      Jest to wyjątkowa inicjatywa, która promuje integrację, rozwój pasji i kreatywności, a także wrażliwość na różnorodność. Głównym celem projektu jest zacieśnianie relacji między uczniami oraz rozwijanie ich umiejętności i wiedzy
    • Mali czy już duzi? Ale wielcy i wspaniali artyści z klasy 6 b w dniu 25 października 2024 r . wraz z wychowawcą zwiedzili pracownię ceramiki w Mostówce.
    • W dniu 9 października 2024 r. uczniowie klasy 6 b na godzinie wychowawczej uczestniczyli w pogadance pana policjanta. Tematyka wykładu dotyczyła odpowiedzialności karnej i demoralizacji. Uczniowie dowiedzieli się dużo informacji o przepisach prawnych i co robić, jeśli by ktoś próbował naruszyć ich dobra osobiste.
    • Dla sporej części dzieci ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować się do startu w tę szkolną rzeczywistość, 30 października 2024 r. przedszkolaki z najstarszej grupy z Przedszkola Nr 1 im. Czesława Janczarskiego w Węgrowie wraz z wychowawczyniami, przybyły z wizytą do Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.
      Przedszkolaki zostały miło przyjęte przez pani
    • 1 listopada 2024 roku, po raz kolejny, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, kwestowali na cmentarzu rzymsko- katolickim w Węgrowie, w celu zebrania funduszy na renowację zabytkowych nagrobków.
      Dziękujemy uczniom i nauczycielom😀😀😀😀😀
    • W każdej chwili i w każdym miejscu możemy znaleźć się w sytuacji, w której ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Pod koniec października uczniów klas I – III odwiedzili harcerki i harcerze ze Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych w Węgrowie, aby podzielić się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie pierwszej pomocy.
    • W dniach 21 – 24 i 29 X br. uczestnicy zajęć świetlicowych z klas II i III a zgłębiali vademecum zdrowia dzieci i młodzieży. Odbywało się to na wiele sposobów. Uczniowie przyglądali się piramidzie zdrowego żywienia, a także plakatowi pt.: „Bądź zdrowy! Zamień…”, które wspólnie z nauczycielem omawiali. Układali puzzle i „literowy wyścig” związane z zagadnieniem. Wychowankowie słuchali bajki „O księżniczce Zuzance i rycerzu Witaminku”, jak również
    • "Niech wyrosną z Was tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną"

      J. Korczak
      10 października 2024r. w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość - Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. Szkolna społeczność powiększyła się o grono najmłodszych kolegów i koleżanek. W tym wyjątkowym dniu uczniom klas pierwszych towarzyszyły ich Wychowawczynie, Rodzice, Dyrekcja Szkoły oraz zaproszeni goście - Burmistrz Miasta Węgrowa pan Paweł Marchela, Proboszc
    •  

      Zakup obiadów na miesiąc listopad

      -----------------------------------------------------

      Serdecznie proszę o wpłaty na radę rodziców. Większość wydatków robiona jest teraz, tj w okresie od października do końca grudnia.

      Pieniądze są przeznaczone dla naszych dzieci. Czasem bezpośrednio, czasem pośrednio - kupując rzeczy dla podniesienia warunków lub po prostu uprzyjemnienia im pobytu w szkole. Nasze dzieci spędzają tu dużo czasu. Jeżeli dla kogoś kwota składki jest dużym jednorazowym obciążeniem - może wpłacać ratami. Zachęcam serdecznie do wpłat. Nie są to duże kwoty a sumując konkretna kwota.

      Przypominam

      Wysokość składki

      na pierwsze dziecko - 50 zł

      na drugie - 40 zł

      na trzecie - 30 zł

      kolejne dziecko z rodziny zwolnione z opłaty.

      Składkę należy wpłacać w kasie szkoły, bądź przelewem na konto bankowe rady rodziców:

      82 9236 0008 0000 0837 2000 0010.

      Agnieszka Jurkowska

      -----------------------------------------------------

      Listy klas I w roku szkolnym 2024 / 2025

       

      Wyprawka pierwszaka

       

      Wykaz podręczników na rok szkolny 2024 / 2025

      -----------------------------------------------------

      Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik

      -----------------------------------------------------

      ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

      Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski

       

      Telefon zaufania

          • Mikrokosmos

            14 czerwca 2023 roku uczniowie klas: 5d, 5e, 6a, 6c i 6f uczestniczyli w wycieczce edukacyjno – rekreacyjnej. W Parku Mikrokosmos zwiedzali z przewodnikiem wystawę owadów, a następnie mogli zobaczyć, jak wyglądają bakterie i wirusy. Drugim miejscem pobytu był Rodzinny Park Rozrywki Sady Klemensa. Uczniowie mogli doświadczyć obcowania z przyrodą, wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, spędzili czas na wesołej zabawie i zjedli pyszny obiad.
            Uczniami podczas wycieczki opiekowały się nauczycielki: Monika Doktorska, Hanna Wyrębek, Wioleta Rychlik i Marta Sękal.

          • Zabawy Wandy i Jadwigi...? A może jednak nasze?

            7 czerwca br. uczniowie klasy I b i Id ze swoimi wychowawczyniami i opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy.
            Naszym pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Podczas wizyty jedna grupa uczestniczyła w lekcji muzealnej pt. „Zabawy Wandy i Jadwigi, czyli krokiet nie do jedzenia i komórki nie do dzwonienia”, a druga grupa w lekcji pt. „Muzeum bez kapci”. W trakcie lekcji muzealnych, poznaliśmy dawne zabawy i zabawki córek Marszałka, tworzyliśmy własne muzeum i zajrzeliśmy do miejsc niedostępnych dla zwiedzających.
            Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Iluzji, które mieści się na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Dzięki interaktywnej i edukacyjnej przestrzeni mogliśmy poznać świat pozorów, złudzeń i paradoksów. Och, co to były za emocje!
            Następnie przespacerowaliśmy się po Starym Mieście podziwiając Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta,

          • ROK PEŁEN SUKCESÓW

            Mowa o sukcesach uczennicy naszej szkoły – Pauliny Ładosz, która w bieżącym roku szkolnym wystąpiła w kilku konkursach, w których odniosła sukcesy. Były to konkursy wokalne i jeden pianistyczny.
            - XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI DEBIUT - I miejsce
            - FESTIWAL PIOSENKI MITTON - PIOSENKI ANNY JANTAR - II miejsce
            - XVII WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ KULTUROMANIAK 2023 - II miejsce
            - V KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ ZŁOTY MIKROFON 2023 - III miejsce
            - XVI MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY „MŁODY WIRTUOZ” 2023 - BRĄZOWY WIRTUOZ
            - V FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI ROZRYWKOWEJ FIRALEJA GWIAZD 2023 - III miejsce
            - V OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ I ZAGRANICZNEJ FIROLIZA REAKCJA WOKALNA 2022 - III miejsce
            - XI MAZOWIECKI FESTIWAL PIOSENKI ROZDŹWIĘKI 2023 - NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
            - XII FESTIWAL PIOSENKI Z DOBRYM TEKSTEM MUZYCZNA JESIEŃ

          • UCZEŃ Z PASJĄ

            JULIA OKULUS - absolwentka naszej szkoły

            Julia swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła około 6 lat temu, będąc uczennicą klasy sportowej. Miała okazje reprezentować klub PMKS Nike Węgrów w rozgrywkach młodziczek na pozycji libero.

            Aktualnie jest atakującą w rozgrywkach I ligii Kobiet.

            BRAWO ! GRATULUJEMY I ZACHĘCAMY DO UCZĘSZCZANIA NA MECZE NIKE WĘGRÓW ORAZ AKTYWNEGO KIBICOWANIA JULII.

          • WARSZTATY PLASTYCZNE W ŚWIETLICY KLAS II

            W świetlicy klas drugich odbyły się niecodzienne zajęcia plastyczne.
            Z przygotowanej własnoręcznie masy solnej uczniowie lepili miseczki, które po wyschnięciu ozdabiali techniką decoupage.
            Decoupage (dekupaż) - technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.
            Wykonane miseczki mogą być doskonałym prezentem (na małe "przydasie") dla tatusiow z okazji nadchodzącego Dnia Ojca, które przypada 23 czerwca.

          • PISANIE IKON

            Ikona - od greckiego eikón- "obraz".
            Pierwsze ikony powstawały w kręgu kultury bizantyjskiej, wyobrażały postacie Chrystusa i świętych oraz sceny biblijne nasycone symboliką.
            Dziś ikony najbardziej rozpowszechnione są we wschodnich kościołach chrześcijańskich, choć odgrywają też dużą rolę w Kościele Rzymskokatolickim.
            We wtorek - 13 czerwca 2023r., w holu głównym naszej szkoły, zaprezentowane zostały prace wykonane przez uczniów klas VI - VII podczas lekcji religii. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem ks. Michała, który zachęcał młodzież do wykonania pracy oraz służył radą.
            Głównym celem akcji było stworzenie przestrzeni do rozwijania uzdolnień plastycznych, wzbudzenie zainteresowania sztuką pisania ikony, kształcenie umiejętności jej odbioru
            Na wystawie zaprezentowano ok. 100 prac.
            ZAPAMIĘTAJMY
            Ikony piszemy, a nie malujemy.

          • DZIEŃ RODZINY W NASZEJ SZKOLE

            Dzień Rodziny to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci. Jest to święto pełne wzruszeń, radości i uśmiechu, a również chwile, które mogą spędzić razem bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.
            6 czerwca w naszej szkole uczniowie klas IVC i IVD przedstawili program artystyczny dla Mam, Tatusiów oraz Dzieci obchodząc wspólnie „Dzień rodziny". Podczas przygotowanych z wychowawcami występów dzieci prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc wzruszenie w oczach najbliższych.
            Wszystkim opiekunom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia oraz dziękujemy za trud włożony w wychowanie naszych uczniów.

          • ZAJĘCIA TEATRALNE W KLASACH DRUGICH

            W klasach: IIa, IIc i IId odbyły się warsztaty teatralne, podczas których uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat teatru. Dowiedzieli się kto pracuje w teatrze, jak powstaje przedstawienie, jak należy zachować się w teatrze…
            Najwięcej radości sprawiło dzieciom przymierzanie kostiumów i pozowanie do zdjęć.
            Za zaproszenie dziękuję paniom Wychowawczyniom: Elżbiecie Szcześnik, Elżbiecie Żołędowskiej i Agnieszce Kosińskiej.

          • „Razem przez świat”

            Uczniowie klasy I a w roku szkolnym 2022 / 2023 brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,, Razem przez świat” pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Doroty Snopczyńskiej.
            Celem ogólnym projektu było:
            1. Wzmacnianie poczucia więzi z rodziną, klasą, szkołą, miastem, ojczystym krajem, kontynentem.
            2. Kształtowanie poczucia własnej tożsamości – fundamentu tworzenia tolerancyjnych postaw, otwartych na różnorodność ludzkich kultur i ich zrozumienie.
            3. Inspirowanie uczniów do różnorakich działań twórczych z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnej.
            Uczniowie wraz z wychowawczynią z wielkim zapałem i zaangażowaniem podejmowali się kolejnych zadań, które zrealizowali w 100 %. Za aktywny i twórczy udział w projekcie zarówno szkoła, jak i uczniowie oraz ich wychowawczyni otrzymali certyfikaty uznania. Poniżej zamieszczamy krótkie podsumowanie projektu.

          • WOJCIECH POŁASKI


            Wojciech Połaski to ubiegłoroczny absolwent naszej szkoły.
            Od września 2022r jest uczniem pierwszej klasy NIEPOUBLICZNEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W PŁOCKU ZWIĄZKU PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE.
            Gra na pozycji lewoskrzydłowego.

            Wojtek, będąc jeszcze uczniem klasy sportowej w naszej szkole, wspólnie z innymi zawodnikami, odnosił liczne sukcesy w różnorodnych turniejach.

          • Wyniki Olimpiady wiedzy o Janie Pawle II

            3 kwietna 2023 r. została przeprowadzona w naszej szkole Ogólnopolska Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II. Celem olimpiady było pogłębianie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o życiu i posłudze papieskiej Jana Pawła II. Test konkursowy był testem wielokrotnego wyboru i składał się z 30 pytań. Do każdego pytania przypisano 4 możliwości odpowiedzi od A do D. Uczeń mógł uzyskać maksymalnie 240 punktów. Nasi uczniowie lansowali się następująco;
            Poziom 1 (klasy IV-VI szkoły podstawowej)
            I miejsce Alicja Roguska ucz. kl .Va Dyplom laureata
            II miejsce Marika Pietruczanis ucz.kl. Va Dyplom uznania
            II miejsce Gabriel Plewka ucz.kl. IVd (ex aeguo) Dyplom uznania
            III miejsce Alicja Deszczyńska ucz.kl.Va Dyplom uznania
            Poziom 2 (klasy VII-VIII szkoły podstawowej)
            I miejsce Małgorzata Małyska ucz. kl. VIIIb Dyplom uznania
            II miejsce Wiktoria Bronisz

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA PROJEKT WYSZYWANKI

            W związku z obchodami, w naszej szkole, DNIA WYSZYWANKI w świetlicy szkolnej przeprowadzono konkurs plastyczny na projekt WYSZYWANKI (haftowanej ukraińskiej koszuli).
            Wzięło w nim udział 16 chętnych uczniów z klas I i II.
            Jury w składzie: p. Agnieszka Antońska, p. Danuta Chylińska, p. Grażyna Kryńska przyznało następujące miejsca:
            I miejsca zajęli:
            - Gabrysia Kowalczyk kl. IIb
            - Ala Wintoch kl. IIb
            - Ada Giers kl. IId
            II miejsca zajęli:
            - Maja Wrzeszcz kl. Ia
            - Jagódka Łojek kl. IIa
            - Bartek Peranek kl. IIc
            - Zosia Pietruczanis kl. IIa
            - Julia Młynik kl. IId
            - Asia Wolert kl. IIc
            III miejsca zajęli:
            - Julia Matusik kl. IIa
            - Zuzia Dąbrowska kl.I Id
            - Tosia Izdebska kl. IIb
            .
            Wyróżnienia otrzymali:
            - Karolinka Dziewulska kl. IIb
            - Inga Błońska kl. IIa
            - Julia Gromek kl. IId
            - Marysia Poławska kl. IId
            w dniu 7 VI 2023r. - uczestnicy konkursu - otrzymali dyplomy, okolicznościowe zakładki d

          • Wycieczka szkolna do Oświęcimia, Krakowa i Zakopanego.

            Uczniowie klas 8e, 8 b i 7 c pod opieką p. A. Zarzyckiej, p. B. Gadomskiej p .I. Siekierzyńskiej, w dniach 30 maja -1 czerwca 2023 roku uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Oświęcimia, Krakowa i Zakopanego.
            Ogromne wrażenia na uczestnikach wycieczki zrobiło zwiedzanie największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu w dwóch częściach Auschwitz i Birkenau. Muzeum jest Miejscem Pamięci ofiar jednej z największych zbrodni w dziejach ludzkości dokonanej przez niemieckich nazistów w latach 1940–1945. W obozie koncentracyjnym Auschwitz śmierć poniosło ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci. Dzisiejsze Miejsce Pamięci to nie tylko autentyczne poobozowe bloki i baraki, ale także unikatowy zbiór przedmiotów związanych z cierpieniem ludzi przywiezionych do obozu na zagładę.
            Kolejny dzień naszej podróży to Morskie Oko– największa atrakcja turystyczna i symbol polskich Tatr. Ponad

          • Międzynarodowy Dzień Dziecka w świetlicy I

            „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym, niezastąpionym”.
            „Dziecko to dar od Boga, które zakwita pod wpływem miłości”.
            O. Phil Bosmans

            Jakże trafne i piękne definicje dziecka! Aby uzmysłowić sobie, a przede wszystkim dzieciom, jak wielkie znaczenie mają dla nas, jak bardzo są cenne w naszych oczach, jaką miłością ich darzymy i jaką nadzieję w nich pokładamy, pragniemy szczególnie w dniu 1 czerwca dać im to odczuć. Czynimy to rozmaicie, tak jak dyktuje nam serce, wyobraźnia, jak również znajomość upodobań, pragnień, potrzeb, marzeń najmłodszych.
            W świetlicy odpowiedziano na nie wielorakimi atrakcjami. Wychowankowie przeczytali serdeczne życzenia nauczycieli z tablicy, grali w grę interaktywną na Wordwall, bawili się na placu zabaw, wysłuchali tekstu pt.: Dawniej i dziś. Jak żyły dzieci przed stu laty, a jak żyją dzisiaj Christy Holtei, wydrapywali patyczkami różnice (za najwi

          • Zwiedzamy Góry Świętokrzyskie

            W dniach 29-30.05.2023r. klasy 4a i 5c wraz z opiekunami: p. Marzenną Kowalczyk., p. Radosławem Łuszczyńskim i p. Jackiem Bałdygą udali się na szkolną wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Na początku obejrzeliśmy najstarszy dąb w Polsce – dąb Bartek w Zagnańsku. Następnie udaliśmy się do Chęcin, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy ruiny zamku oraz skarbiec. Spacerowaliśmy traktem królewskim, a także wchodziliśmy na wieżę widokową. Z Chęcin pojechaliśmy do Nowej Słupi, by tam wejść na wzgórze Święty Krzyż i obejrzeć zespół klasztorny założony przez benedyktynów, gdzie przechowywane są relikwie drzewa Krzyża Świętego, od których opactwo
            i wzgórze wzięło swoją nazwę. Schodząc, obejrzeliśmy jeszcze gołoborza. Po tych atrakcjach wyruszyliśmy do hotelu Panorama, by tam rozgościć się
            w wygodnych pokojach. Następnie zjedliśmy kolację i udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Następny dzień zaczęliśmy

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 21.11.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 688117
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów
        ul. T. Kościuszki 16
        Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
    • Logowanie