Zakup obiadów na miesiąc kwiecień
______________________________________________
______________________________________________
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2025 / 2026
"Wyniki kwalifikacji do klasy I sportowej.Do 28 marca 2025 r. kandydaci zobowiązani są dostarczyć do sekretariatu szkoły wypełnione: oświadczenia woli zapisu wraz pozostałą dokumentacją,wymaganą w II etapie kwalifikacji."-----------------------------------------------------
REKRUTACJA UCZNIÓW
DO KLAS PIERWSZYCH
(w tym do klasy integracyjnej i do klasy sportowej)
Szkoły Podstawowej Nr 2
im. Jana Pawła II w Węgrowie
NA ROK SZKOLNY 2025/2026
Zapisy uczniów z obwodu szkoły do pierwszej klasy będą trwały
od 24 lutego do 14 marca 2025 r.
Test sprawności fizycznej do klasy sportowej
odbędzie się 18 marca 2025 r. o godz.: 16:30
-----------------------------------------------------
Serdecznie proszę o wpłaty na radę rodziców. Większość wydatków robiona jest teraz, tj w okresie od października do końca grudnia.
Pieniądze są przeznaczone dla naszych dzieci. Czasem bezpośrednio, czasem pośrednio - kupując rzeczy dla podniesienia warunków lub po prostu uprzyjemnienia im pobytu w szkole. Nasze dzieci spędzają tu dużo czasu. Jeżeli dla kogoś kwota składki jest dużym jednorazowym obciążeniem - może wpłacać ratami. Zachęcam serdecznie do wpłat. Nie są to duże kwoty a sumując konkretna kwota.
Przypominam
Wysokość składki
na pierwsze dziecko - 50 zł
na drugie - 40 zł
na trzecie - 30 zł
kolejne dziecko z rodziny zwolnione z opłaty.
Składkę należy wpłacać w kasie szkoły, bądź przelewem na konto bankowe rady rodziców:
82 9236 0008 0000 0837 2000 0010.
Agnieszka Jurkowska
-----------------------------------------------------
Listy klas I w roku szkolnym 2024 / 2025
Wykaz podręczników na rok szkolny 2024 / 2025
-----------------------------------------------------
Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik
-----------------------------------------------------
ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY
Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski
Dzień Bibliotekarza
Dnia 8 maja 2024 r. z okazji Dnia Bibliotekarza uczniowie ze świetlicy szkolnej mieli okazję przenieść się w czasie, aż do czasów starożytnego Egiptu, gdzie pismem obrazkowym posługiwali się Egipcjanie. Po zapoznaniu się z prezentacją o dziejach pisma, dzieci wykonały z masy solnej gliniane tabliczki z hieroglifami. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.
Święto Konstytucji w świetlicy klas pierwszych
30 kwietnia b.r. gościliśmy w naszej świetlicy (klas pierwszych) p. Wandę Kosińską.
Zaczęła rozmowę od pytania „Kto ty jesteś?”. Znaliśmy ten wiersz i z chęcią go, razem z naszym gościem, recytowaliśmy.
Pani opowiedziała nam, że ponad 200 lat temu nasi sąsiedzi postanowili zagrabić ziemie naszego kraju. Polska była wtedy słaba. Wszyscy się ze sobą kłócili. Aby ratować Ojczyznę postanowiono napisać Konstytucję.
Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy 3 maja święto Konstytucji.
Następnie zrobiliśmy chorągiewki, które zabraliśmy do domów.
Podziękowaliśmy pani Wandzie wręczając Jej laurkę z naszymi podpisami. Postanowiliśmy zaprosić Ją jeszcze na taką lekcję historii.
To było udane spotkanie.
DZIEŃ NA SPORTOWO
7 maja uczniowie z klas 5d i 5b w ramach realizacji projektu TRZYMAJ FORMĘ spędziły aktywnie dzień na wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem była gra w laserowy paintball. Następnie udaliśmy się do Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie poznaliśmy historię Olimpiady od czasów starożytnych do czasów obecnych. Kolejnym punktem wycieczki była zabawa w parku trampolin - Stacja Grawitacja, gdzie pokonywaliśmy lęk wysokości w parku linowym i ćwiczyliśmy sprawność fizyczną. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.
SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY DLA KL. III
29 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Do konkursowych zmagań przystąpiło 12 uczniów klas trzecich.
Celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Zadania konkursowe pokazały, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania i wyciągania wniosków.
Każdy uczeń otrzymał zestaw 24 zadań podzielonych na dwie grupy według stopnia trudności (16 zadań za 3 punkty i 8 zadań za 5 punktów). Na rozwiązanie uczestnicy mieli 45 minut. Maksymalnie można było uzyskać 88 punktów. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem podchodziły do pracy i z niecierpliwością oczekiwały ogłoszenia wyników.
Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienie otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe, a pozostali
Obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja
03 V 2024r. obchodzimy w naszym kraju 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Węgrowskie święto rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Bazylice Mniejszej o godz. 10:30, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat Leszek Gardziński.
Msza Święta została odprawiona w intencji Ojczyzny, wszystkich Polaków, mieszkańców Węgrowa.
W homilii ksiądz prałat wielokrotnie podkreślał nierozerwalny związek całej, dużej Ojczyzny z małą, lokalną. Wszyscy powinniśmy być z Niej dumni, pracować dla Jej dobra, pielęgnować w sobie uczucie wspólnoty narodowej, polskości, odpowiedzialności za kraj i Ojczyznę.
Mówił o symbolicznym, ale wymownym związku tych dwóch ważnych dla Polaków świąt, obchodzonych tego samego dnia: Święta Maryjnego i Święta Konstytucji Majowej.
Po Mszy Świętej w uroczystym orszaku wszyscy udali się przed Dom Kultury, gdzie odbyła się druga część uroczystości: okolicznościowe przemó
Strasburg – wizyta w Parlamencie Europejskim
Maria Molska uczennica klasy 6d jako laureatka II miejsca w konkursie fotograficznym „Mazowsze – skrzynia skarbów. Między zielenią a zabytkami” została zaproszona na otwarcie wystawy zorganizowanej w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu podczas, której zaprezentowane zostały nagrodzone i wyróżnione prace.
Wizyta w Strasburgu i ceremonia wręczenia nagród odbyła się w dniach 22-24 kwietnia 2024 r.
Podczas bogatej w wydarzenia trzydniowej wizyty Marysia wraz pozostałymi laureatami zwiedziła zabytkowe dzielnice Strasburga (Grande île, Petit France, dzielnica europejska), Parlament Europejski oraz wzgórze św. Otylii patronki Alzacji.
Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
3 maja 1791r. Sejm Wielki uchwalił pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej konstytucję, czyli najważniejszy dokument w państwie, który zawierał prawa
i obowiązki obywateli, mówił o tym, kto ma rządzić i jak ma rządzić w państwie oraz określał jego ustrój. Corocznie upamiętniamy ten fakt, a 3 maja jest dniem wolnym od pracy i nauki.
W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy 233. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel z tej okazji jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Przygotowali go uczniowie klas 2a i 7a pod kierunkiem p. Kamili Kwiatek i p. Doroty Snopczyńskiej, którzy zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane
z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Wiersze w ich wykonaniu, recytowane był
Warsztaty "Czarna sztuka”
W dn. 22 – 26 kwietnia br. uczniowie klas I – IV naszej szkoły brali udział w warsztatach
„Czarna sztuka”, które odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie. Partnerem tego wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Dzieci miały okazję zobaczyć m.in.: dawną maszynę do pisania, różne pieczątki, wzory pisma sumeryjskiego, tabliczkę glinianą, najmniejszą książkę oraz dowiedziały się co to znaczy - Książka z pieczątką UBYTEK. Następnie po otrzymanej instrukcji niektóre grupy wykonywały zakładki do książki, niektóre miały okazję pisać na glinianych tabliczkach, a jeszcze inne malowały farbami pracę na temat ,, Niebo i księżyc ”. Dodatkowo uczniowie kl. II a w podziemiach Domu Gdańskiego podziwiali wystawę mieszkanki Węgrowa p. Martyny Korzeniowskiej „Węgrów w świecie Minecrafta", zaś uczniowie kl. Ie zwiedzili dział dla dzieci. Dziękujemy Paniom z Biblioteki Miejski
Światowy Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej
Z okazji Światowego Dnia Ziemi 22 kwietnia, w świetlicy szkolnej dla uczniów klas I odbyły się zajęcia mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienia dzieciom, że ziemia to nasz dom, a dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem. Tego dnia dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, m.in. uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne o tematyce Dnia Ziemi, rozwiązywały zagadki, krzyżówki, wykreślanki, a także rozwiązywały zadania matematyczne nawiązujące do w/w tematu. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzanie w dzieciach potrzeby dbania o naturę. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały drobne upominki dotyczące zasad selektywnej zbiórki odpadów.
WYCIECZKA DO WARSZAWY
18 kwietnia 2024r. uczniowie klas 3a i 1d wyruszyli na długo oczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Zabawa w Stolicy rozpoczęła się od wizyty w Stacji Grawitacji. Największym zainteresowaniem cieszyły się trampoliny. Najodważniejsi pokonali ściankę wspinaczkową i park linowy.
Po posiłku w restauracji Mc Donald's uczniowie odwiedzili Zamek Królewski. Wizyta w siedzibie Królów okazała się bardzo ciekawa. Zwiedzanie rozpoczęto od wystawy obrazów Jana Matejki - słynnego malarza historii Polski. Pani przewodnik oprowadziła też grupę po pięknych apartamentach i opowiedziała ich historię.
Światowy Dzień Ziemi🌍🌎🌏
„Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego ludzkiego działania,
zależy od każdego z nas”
Florian Plit
Dzień Ziemi to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. 19.04.2024r. uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Ziemi. Przeprowadzono apel o tej tematyce oraz szereg działań wpisujących się w konwencję święta. Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, samorząd szkolny wykonał gazetkę or
WIELKI SUKCES LITERACKI NASZYCH UCZNIÓW!
17 kwietnia 2024 r. w Domu Gdańskim w Węgrowie miała miejsce inauguracja Powiatowego Konkursu Literackiego Brzechwiada 2024.
Od 2006 r., powyższy konkurs jest sukcesywnie organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Węgrowie. Jego naczelną zasadą jest dopisanie zakończenia książki wskazanego pisarza. W bieżącym roku, literackie wyzwanie rzucił młodym talentom Przemysław Jakóbczyk: prezes Fundacji Akademia Samodzielności (zajmującej się szkoleniem dzieci i młodzieży z szeroko pojętego bezpieczeństwa) oraz autor serii książek „Księga Samodzielności”, łączącej wątki przygodowe z praktyczną wiedzą survivalową.
Z przyjemnością przedstawiamy wyniki konkursu, w którym nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca:
Wizyta Pani Psycholog szkolnej w świetlicy dla klas II i III a
Przedmiotem i celem odwiedzin pani Marty Sękal uczniów z powyższych klas 12 IV br. było omówienie emocji. Gość – po wspólnym z dziećmi przedstawieniu się metodą: „Moje imię – mój program” – zaprezentował fotografie najmłodszych zostających w różnych stanach psychicznych. Następnie polecił uczestnikom zajęć wyczytanie i nazwanie uczuć z wyrazu ich twarzy. W razie potrzeby pani Sękal dookreślała emocje. Ponadto pomogła wychowankom świetlicy w zrozumieniu sensu emocji takich, jak: radość, smutek, złość, duma, wstręt, zaskoczenie, wstyd. Prowadząca uwydatniała raz po raz, iż wszystkie one są ważne i potrzebne; że nie ma gorszych i lepszych. Są natomiast przyjemne i nieprzyjemne emocje. Pani psycholog oznajmiła również, że każdy z nas ma prawo wyrażać różnorodne odczucia z zastrzeżeniem, by nikogo tym nie ranić. W dojściu do równowagi emocjonalnej, np. po silnym wzburzeniu, może przydać się g
Pasowanie na Czytelnika
W dniach 10, 11, 12 kwietnia uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do Grona Czytelników biblioteki szkolnej.
Podczas inscenizacji, którą zaprezentowali uczniowie klasy III c, IV b i IV c dzieci zapoznały się z regulaminem oraz zasadami zachowania się w bibliotece. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijanie umiejętności czytania.
Uczniowie wyśmienicie bawili się podczas rozwiązywania zagadek oraz śpiewania piosenek znanych z filmu „Akademia pana Kleksa”. Uczniowie klas pierwszych złożyli też uroczyste ślubowanie. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
PIES PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA
W dniach 11 - 12 kwietnia 2024 r. w naszej szkole był realizowany projekt „Pies – mój przyjaciel i przewodnik po polskiej kulturze", którego głównym celem jest uwrażliwienie dzieci na otaczającą nas przyrodę, poznanie polskiego dziedzictwa kulturowego oraz nakreślenie podstawowych zasad opieki i funkcjonowania z psami po przez przekazanie wiedzy, która pozwoli dzieciom na komfortowy, a przede wszystkim bezpieczny dla obu stron, kontakt z psem.
Cel szczegółowy projektu:
- cel poznawczy - zdobycie wiedzy na temat funkcjonowania ekosystemu leśnego w prostej i przystępnej formie; rozwijanie umiejętności pracy z psem;
- cel kształcący - przedstawienie roli psów w kulturze polskiej; edukacja historyczna; przekazanie polskiego dziedzictwa kulturowego;
- cel wychowawczy - wykształcenie umiejętności odpowiedniego obchodzenia się z psami oraz zwiększenie bezpieczeństwa dzieci podczas kontaktu z cz
WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY
Maria Molska z kl. 6d zajęła 2 miejsce w konkursie fotograficznym „Mazowsze - skrzynia skarbów. Między zielenią a zabytkami” zorganizowanym przez Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana. Inicjatywa ta, miała na celu promowanie piękna oraz bogactwa kulturowego i przyrodniczego regionu Mazowsza i województwa mazowieckiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu województwa mazowieckiego. Celem konkursu jest promowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz rozwijanie pasji fotograficznej wśród dzieci i młodzieży.
W poszukiwaniu kultury, sportu i historii...
Kiedy wszystkie dzieci kładą się spać, przez uchylone okno, nagle niczym bohater komiksu pojawia się on – Piotruś Pan. Nieświadomi niczego rodzice krzątają się jeszcze w mieszkaniu, a ich pociechy unoszą się w tym czasie w powietrzu. Latają. „Druga ulica na prawo i prosto – aż do rana” Wszystkie lecą do… NIBYLANDII.
My – uczniowie klasy II b i II d nie poszliśmy spać, ale wszyscy zostaliśmy zaczarowani i zastygliśmy w bezruchu na czas spektaklu. I nie tylko...
8 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. W teatrze Capitol obejrzeliśmy fantastyczny spektakl muzyczny pt. ,,Piotruś Pan”. Zostaliśmy oczarowani grą aktorów, scenografią, kostiumami i piękną muzyką. Rozczarował nas tylko ... czas, który tak szybko upłynął.
Po sporej dawce kultury czas było rozprostować kości. Udaliśmy się do Stacji Grawitacji i porządnie rozładowaliśmy swoje akumulatory energii. Oj, działo się. Okaza
Głośne czytanie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru
Z tej okazji w dniu 27.03.2024r. uczniowie z klas Id , Ic i dzieci z Przedszkola „Pod Słoneczkiem” uczestniczyli w głośnym czytaniu. Dzieci wysłuchały znanej i lubianej bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Bajka należy do klasyki bajek dla dzieci. Baśniowa postać nosząca czerwone nakrycie głowy została opisana po raz pierwszy przez Charles’a Perraulta w 1697 roku w książce „Bajki Babci Gąski”.
Bajka o czerwonym kapturku uczy dzieci , że nie wolno bezgranicznie ufać obcym osobom. Nigdy nie będziemy wiedzieli , kim jest druga osoba i jakie ma zamiary dopóki jej nie poznamy.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – happening na rynku w Węgrowie
Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na znak solidarności z osobami z autyzmem społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie po raz kolejny zorganizowała happening na Rynku Mariackim w Węgrowie, który ze względu na przerwę świąteczną odbył się tym razem 5 kwietnia.
W tym wydarzeniu wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.
Celem wspólnego świętowania było uświadomienie wszystkim, jak ważna jest tolerancja, akceptacja i zrozumienie, czym jest autyzm, co oznacza, jak tworzyć pozytywne relacje ze wszystkimi , jak nieść pomoc, jak być empatycznym?. Wspólna zabawa była okazją do tego, aby przekazywać wiedzę, integrować, pokazywać i uczyć, jak być dobrym kolegą, człowiekiem. Aby akceptować autyzm trzeba go zrozumieć i poznać.
Na znak zaś solidarności z osobami z autyzmem wielu uczniów i nauczycieli ubrało się tego dnia na niebiesko.
MISTERIUM WIELKANOCNE 2024
27 marca uczniowie klas 3a i 5d zaprezentowali społeczności szkolnej Misterium Wielkanocne składające się z dwóch części. Pierwsza część - montaż słowno-muzyczny - przybliżyła widzom mękę i śmierć Chrystusa oraz przypomniała, że każdy człowiek także dźwiga swój krzyż. Część druga - inscenizacja poranka wielkanocnego - wprowadziła wszystkich w radosny nastrój, obwieszczając, że Jezus zmartwychwstał.
Uczniowie naszej szkoły wystąpili również przed władzami samorządowymi Miasta Węgrowa oraz Powiatu Węgrowskiego i zaproszonymi gośćmi. Wydarzenie to zostało uwiecznione i pokazane w telewizji kablowej Podlasianka.
Przedstawienie przygotowali uczniowie klas 3a i 5d wraz z wychowawcami: p. Elżbietą Szcześnik, p. Martą Gołoś -Tryfon i p. Anną Kowalczyk. Dekoracje wykonały p. Iwona Dąbrowska i p. Natalia Jeżewska. Za nagłośnienie odpowiedzialny był p. Paweł Szczepanik.
Dziękujemy panu organiści
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 829262