Zakup obiadów na miesiąc listopad
-----------------------------------------------------
Serdecznie proszę o wpłaty na radę rodziców. Większość wydatków robiona jest teraz, tj w okresie od października do końca grudnia.
Pieniądze są przeznaczone dla naszych dzieci. Czasem bezpośrednio, czasem pośrednio - kupując rzeczy dla podniesienia warunków lub po prostu uprzyjemnienia im pobytu w szkole. Nasze dzieci spędzają tu dużo czasu. Jeżeli dla kogoś kwota składki jest dużym jednorazowym obciążeniem - może wpłacać ratami. Zachęcam serdecznie do wpłat. Nie są to duże kwoty a sumując konkretna kwota.
Przypominam
Wysokość składki
na pierwsze dziecko - 50 zł
na drugie - 40 zł
na trzecie - 30 zł
kolejne dziecko z rodziny zwolnione z opłaty.
Składkę należy wpłacać w kasie szkoły, bądź przelewem na konto bankowe rady rodziców:
82 9236 0008 0000 0837 2000 0010.
Agnieszka Jurkowska
-----------------------------------------------------
Listy klas I w roku szkolnym 2024 / 2025
Wykaz podręczników na rok szkolny 2024 / 2025
-----------------------------------------------------
Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik
-----------------------------------------------------
ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY
Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski
Światowy Dzień Ziemi🌍🌎🌏
„Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego ludzkiego działania,
zależy od każdego z nas”
Florian Plit
Dzień Ziemi to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. 19.04.2024r. uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Ziemi. Przeprowadzono apel o tej tematyce oraz szereg działań wpisujących się w konwencję święta. Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, samorząd szkolny wykonał gazetkę or
WIELKI SUKCES LITERACKI NASZYCH UCZNIÓW!
17 kwietnia 2024 r. w Domu Gdańskim w Węgrowie miała miejsce inauguracja Powiatowego Konkursu Literackiego Brzechwiada 2024.
Od 2006 r., powyższy konkurs jest sukcesywnie organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Węgrowie. Jego naczelną zasadą jest dopisanie zakończenia książki wskazanego pisarza. W bieżącym roku, literackie wyzwanie rzucił młodym talentom Przemysław Jakóbczyk: prezes Fundacji Akademia Samodzielności (zajmującej się szkoleniem dzieci i młodzieży z szeroko pojętego bezpieczeństwa) oraz autor serii książek „Księga Samodzielności”, łączącej wątki przygodowe z praktyczną wiedzą survivalową.
Z przyjemnością przedstawiamy wyniki konkursu, w którym nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca:
Wizyta Pani Psycholog szkolnej w świetlicy dla klas II i III a
Przedmiotem i celem odwiedzin pani Marty Sękal uczniów z powyższych klas 12 IV br. było omówienie emocji. Gość – po wspólnym z dziećmi przedstawieniu się metodą: „Moje imię – mój program” – zaprezentował fotografie najmłodszych zostających w różnych stanach psychicznych. Następnie polecił uczestnikom zajęć wyczytanie i nazwanie uczuć z wyrazu ich twarzy. W razie potrzeby pani Sękal dookreślała emocje. Ponadto pomogła wychowankom świetlicy w zrozumieniu sensu emocji takich, jak: radość, smutek, złość, duma, wstręt, zaskoczenie, wstyd. Prowadząca uwydatniała raz po raz, iż wszystkie one są ważne i potrzebne; że nie ma gorszych i lepszych. Są natomiast przyjemne i nieprzyjemne emocje. Pani psycholog oznajmiła również, że każdy z nas ma prawo wyrażać różnorodne odczucia z zastrzeżeniem, by nikogo tym nie ranić. W dojściu do równowagi emocjonalnej, np. po silnym wzburzeniu, może przydać się g
Pasowanie na Czytelnika
W dniach 10, 11, 12 kwietnia uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do Grona Czytelników biblioteki szkolnej.
Podczas inscenizacji, którą zaprezentowali uczniowie klasy III c, IV b i IV c dzieci zapoznały się z regulaminem oraz zasadami zachowania się w bibliotece. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijanie umiejętności czytania.
Uczniowie wyśmienicie bawili się podczas rozwiązywania zagadek oraz śpiewania piosenek znanych z filmu „Akademia pana Kleksa”. Uczniowie klas pierwszych złożyli też uroczyste ślubowanie. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
PIES PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA
W dniach 11 - 12 kwietnia 2024 r. w naszej szkole był realizowany projekt „Pies – mój przyjaciel i przewodnik po polskiej kulturze", którego głównym celem jest uwrażliwienie dzieci na otaczającą nas przyrodę, poznanie polskiego dziedzictwa kulturowego oraz nakreślenie podstawowych zasad opieki i funkcjonowania z psami po przez przekazanie wiedzy, która pozwoli dzieciom na komfortowy, a przede wszystkim bezpieczny dla obu stron, kontakt z psem.
Cel szczegółowy projektu:
- cel poznawczy - zdobycie wiedzy na temat funkcjonowania ekosystemu leśnego w prostej i przystępnej formie; rozwijanie umiejętności pracy z psem;
- cel kształcący - przedstawienie roli psów w kulturze polskiej; edukacja historyczna; przekazanie polskiego dziedzictwa kulturowego;
- cel wychowawczy - wykształcenie umiejętności odpowiedniego obchodzenia się z psami oraz zwiększenie bezpieczeństwa dzieci podczas kontaktu z cz
WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY
Maria Molska z kl. 6d zajęła 2 miejsce w konkursie fotograficznym „Mazowsze - skrzynia skarbów. Między zielenią a zabytkami” zorganizowanym przez Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana. Inicjatywa ta, miała na celu promowanie piękna oraz bogactwa kulturowego i przyrodniczego regionu Mazowsza i województwa mazowieckiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu województwa mazowieckiego. Celem konkursu jest promowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz rozwijanie pasji fotograficznej wśród dzieci i młodzieży.
W poszukiwaniu kultury, sportu i historii...
Kiedy wszystkie dzieci kładą się spać, przez uchylone okno, nagle niczym bohater komiksu pojawia się on – Piotruś Pan. Nieświadomi niczego rodzice krzątają się jeszcze w mieszkaniu, a ich pociechy unoszą się w tym czasie w powietrzu. Latają. „Druga ulica na prawo i prosto – aż do rana” Wszystkie lecą do… NIBYLANDII.
My – uczniowie klasy II b i II d nie poszliśmy spać, ale wszyscy zostaliśmy zaczarowani i zastygliśmy w bezruchu na czas spektaklu. I nie tylko...
8 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. W teatrze Capitol obejrzeliśmy fantastyczny spektakl muzyczny pt. ,,Piotruś Pan”. Zostaliśmy oczarowani grą aktorów, scenografią, kostiumami i piękną muzyką. Rozczarował nas tylko ... czas, który tak szybko upłynął.
Po sporej dawce kultury czas było rozprostować kości. Udaliśmy się do Stacji Grawitacji i porządnie rozładowaliśmy swoje akumulatory energii. Oj, działo się. Okaza
Głośne czytanie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru
Z tej okazji w dniu 27.03.2024r. uczniowie z klas Id , Ic i dzieci z Przedszkola „Pod Słoneczkiem” uczestniczyli w głośnym czytaniu. Dzieci wysłuchały znanej i lubianej bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Bajka należy do klasyki bajek dla dzieci. Baśniowa postać nosząca czerwone nakrycie głowy została opisana po raz pierwszy przez Charles’a Perraulta w 1697 roku w książce „Bajki Babci Gąski”.
Bajka o czerwonym kapturku uczy dzieci , że nie wolno bezgranicznie ufać obcym osobom. Nigdy nie będziemy wiedzieli , kim jest druga osoba i jakie ma zamiary dopóki jej nie poznamy.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – happening na rynku w Węgrowie
Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na znak solidarności z osobami z autyzmem społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie po raz kolejny zorganizowała happening na Rynku Mariackim w Węgrowie, który ze względu na przerwę świąteczną odbył się tym razem 5 kwietnia.
W tym wydarzeniu wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.
Celem wspólnego świętowania było uświadomienie wszystkim, jak ważna jest tolerancja, akceptacja i zrozumienie, czym jest autyzm, co oznacza, jak tworzyć pozytywne relacje ze wszystkimi , jak nieść pomoc, jak być empatycznym?. Wspólna zabawa była okazją do tego, aby przekazywać wiedzę, integrować, pokazywać i uczyć, jak być dobrym kolegą, człowiekiem. Aby akceptować autyzm trzeba go zrozumieć i poznać.
Na znak zaś solidarności z osobami z autyzmem wielu uczniów i nauczycieli ubrało się tego dnia na niebiesko.
MISTERIUM WIELKANOCNE 2024
27 marca uczniowie klas 3a i 5d zaprezentowali społeczności szkolnej Misterium Wielkanocne składające się z dwóch części. Pierwsza część - montaż słowno-muzyczny - przybliżyła widzom mękę i śmierć Chrystusa oraz przypomniała, że każdy człowiek także dźwiga swój krzyż. Część druga - inscenizacja poranka wielkanocnego - wprowadziła wszystkich w radosny nastrój, obwieszczając, że Jezus zmartwychwstał.
Uczniowie naszej szkoły wystąpili również przed władzami samorządowymi Miasta Węgrowa oraz Powiatu Węgrowskiego i zaproszonymi gośćmi. Wydarzenie to zostało uwiecznione i pokazane w telewizji kablowej Podlasianka.
Przedstawienie przygotowali uczniowie klas 3a i 5d wraz z wychowawcami: p. Elżbietą Szcześnik, p. Martą Gołoś -Tryfon i p. Anną Kowalczyk. Dekoracje wykonały p. Iwona Dąbrowska i p. Natalia Jeżewska. Za nagłośnienie odpowiedzialny był p. Paweł Szczepanik.
Dziękujemy panu organiści
SPOTKANIE Z PSZCZELARZAMI
27 marca br. klasa 1e gościła pasjonatów pszczelarstwa p. Annę i p. Daniela Guzek.
Podczas spotkania dzieci poznały fascynujący świat pszczół. Dowiedziały się dlaczego te owady tańczą, czego się uczą w pszczelim przedszkolu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały możliwość przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Zajrzały również do ula oraz spróbowały miodu, który wszystkim bardzo smakował.
Dziękujemy rodzicom Estery za poświęcony czas i ciekawe spotkanie z uczniami.
ZAJĘCIA TEATRALNE
25 marca 2024r. odwiedziła uczniów klasy 1d pani Danuta Chylińska, która poprowadziła zajęcia o teatrze. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały, zadawały pytania i dzieliły się z panią Danusią swoją wiedzą. Najbardziej ekscytującym momentem spotkania było przymierzanie kostiumów i pozowanie do zdjęć.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY - "LEON"
25 marca 2024r. uczniowie klas I – III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym – „Leon”. Każdą klasę reprezentowało 4 uczniów, często wyłonionych na drodze klasowych eliminacji. Dzieci rozwiązywały test w trzech kategoriach wiekowych – kl. I, kl. II, kl. III.
Olimpiada matematyczna miała formę testu z zadaniami otwartymi i zamkniętymi, w których jest jedna lub kilka prawidłowych odpowiedzi.
Celem konkursu jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów, rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie. Ciekawe zadania i łamigłówki konkursowe dostosowane są do norm programowych poszczególnych klas podstawowych.
Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem wykonywali otrzymane testy. Na wyniki musimy poczekać jednak d
Ogólnopolski konkursu wiedzy o Janie Pawle II – Olimpus
W dniu. 25.03.2024r. uczniowie naszej szkoły pisali ,,Olimpiadę wiedzy o Janie Pawle II” niektórzy po raz pierwszy. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z kl. 4-8. Czas pracy olimpiady w wynosił 45 minut. Uczestnicy odpowiadali pisemnie na 30 pytań testowych, gdzie więcej niż jedna odpowiedź była prawidłowa. Zakres programowy obejmował: życie przed wyborem na papieża, pontyfikat Jana Pawła II beatyfikacje, kanonizacje i nauczanie. Klasy 4-6 pisały pierwszy poziom skali trudności (10 osób) i 2 osoby uczniowie klas 7-8 – drugi stopień skali trudności. Uczestnicy mogli zdobyć maksymalnie 240 punktów. Wyniki konkursu poznamy po 15 maja br. roku. Dziękujemy chętnym uczniom za udział i czekamy na wyniki.
Konkurs religijny "Życie w biblii, biblia w życiu – Maryja Matka Jezusa i Nasza"
Na przełomie stycznia i lutego został w naszej szkole przeprowadzony konkurs
,,Życie w biblii, biblia w życiu – Maryja Matka Jezusa i Nasza’’ zaadresowany dla klas IV-VI. Celem konkursu było mobilizowanie uczniów do lektury Pisma świętego, podkreślenie roli Maryi w życiu chrześcijanina, a także promocja talentów plastycznych, literackich i filmowych wśród uczniów. Organizatorem konkursu był;
Klasa I sportowa
W roku szkolnym 2024/2025 w naszej szkole po raz kolejny powstaje pierwsza klasa sportowa. W środę 20 marca 2024 r. odbyła się rekrutacja kandydatów do I klasy sportowej.
Do testów sprawnościowych przystąpiło 20 uczestników z oddziałów przedszkolnych, którzy na wstępie zobowiązani byli do przedstawienia zaświadczeń o braku przeciwwskazań zdrowotnych do przeprowadzenia testu. Kandydaci w strojach sportowych, przy wsparciu rodziców, przystąpili w czterech grupach do wykonania pięciu prób.
Mali uczestnicy zmierzyli się z następującymi zadaniami:
- bieg wahadłowy na dystansie 4x10 m,
- skok w dal z miejsca,
- próba mocy (siły nóg),
- skłon tułowia w przód,
- próba gibkości,
- skłony w przód z leżenia tyłem przez 30 s,
- próba siły mięśni brzucha,
- bieg na dystansie 50 m - próba szybkości biegowej.
Dzieci z dużym zaangażowaniem i determinacją przystąpiły do kolejnych prób, dając z
Przygoda z mikroskopem
Co można zobaczyć w świetle okularów mikroskopu? O tym przekonały się dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej dla klas pierwszych. Chcąc przybliżyć dzieciom świat „mikro”, 15 marca 2024 r. zorganizowane zostały dla nich interesujące zajęcia, na których zapoznały się z możliwościami niezwykłego urządzenia jakim jest mikroskop. Na początku zajęć poznały elementy budowy mikroskopu, zasady jego obsługi oraz zastosowania. W dalszej części zajęć dowiedziały się jak przygotować preparat mikroskopowy oraz zaprezentowano wykonanie preparatu ze skórki liścia cebuli, omawiając i pokazując kolejne etapy przygotowania preparatu mikroskopowego. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się etapom powstawania preparatu, a później z zaciekawieniem oglądały komórki ze skórki liścia cebuli pod mikroskopem.
W świetle okularów mikroskopu udało się nam obejrzeć pchłę mysią, nogę komara i muchy, pantofe
Rakietą do Planet – warsztaty mobilne dla kl. I - III
12 marca br. uczniowie klas I – III mieli okazję wybrać się w kosmiczną podróż dzięki warsztatom przeprowadzonym przez Mobilne Planetarium – Orbitek w naszej szkole. Dzieci podczas seansu zwiedzały Układ Słoneczny i poznawały planety, które krążą wokół Słońca po orbitach. Dowiedziały się ile ich jest, jakie mają cechy charakterystyczne, uczyły się też piosenki o planetach i wspólnie odliczały oraz klaskały. Poznały też Znaki Zodiaku i zaobserwowały wszystkie Gwiazdozbiory nieba północnego. Warsztaty okazały się niesamowitą lekcją, podczas której dzieci dużo dowiedziały się o Kosmosie i Planetach, a jednocześnie świetnie się przy tym bawiły.
Międzynarodowy Dzień Kobiet w świetlicy.
"Kobieta jest w stanie znosić wiele, ale jej prawdziwą siłą jest umiejętność pokazywania miłości i wspierania innych." - Diane Mariechild
Tę ważną uroczystość w świetlicy nr 2 celebrowano przez trzy dni. Zwrócono uwagę na rolę kobiety w społeczeństwie, w środowisku bliskim wychowankom. Wysunięto na pierwszy plan zasługi, zalety, ale też pragnienia reprezentantek płci pięknej wobec mężczyzn i chłopców w ogólności. Zaakcentowano potrzebę zgodnej, harmonijnej koegzystencji chłopców i dziewczynek w zespole klasowym, jak również świetlicowym.
Temu służyły wspólne zajęcia plastyczne i techniczne: tworzenie rysunków na zasadzie rozcieranej kredki olejnej oraz biżuterii z gliny samoutwardzalnej z cyrkoniami. Chłopcy i prowadząca czytali wiersze o tym wyjątkowym dniu. Nauczycielka przypomniała także baśń pt.: “Śpiąca królewna” braci Grimm. Uczennice układały puzzle modowe, kreując garderobę na k
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 688150