Zakup obiadów na miesiąc listopad
-----------------------------------------------------
Serdecznie proszę o wpłaty na radę rodziców. Większość wydatków robiona jest teraz, tj w okresie od października do końca grudnia.
Pieniądze są przeznaczone dla naszych dzieci. Czasem bezpośrednio, czasem pośrednio - kupując rzeczy dla podniesienia warunków lub po prostu uprzyjemnienia im pobytu w szkole. Nasze dzieci spędzają tu dużo czasu. Jeżeli dla kogoś kwota składki jest dużym jednorazowym obciążeniem - może wpłacać ratami. Zachęcam serdecznie do wpłat. Nie są to duże kwoty a sumując konkretna kwota.
Przypominam
Wysokość składki
na pierwsze dziecko - 50 zł
na drugie - 40 zł
na trzecie - 30 zł
kolejne dziecko z rodziny zwolnione z opłaty.
Składkę należy wpłacać w kasie szkoły, bądź przelewem na konto bankowe rady rodziców:
82 9236 0008 0000 0837 2000 0010.
Agnieszka Jurkowska
-----------------------------------------------------
Listy klas I w roku szkolnym 2024 / 2025
Wykaz podręczników na rok szkolny 2024 / 2025
-----------------------------------------------------
Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik
-----------------------------------------------------
ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY
Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski
Młody talent pisarski
18 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt.: „WITAM CIĘ KARTEK SZELESTEM” pod patronatem rodziny poety Edwarda Szymańskiego.
Uczennica z naszej szkoły, Marika Pietruczanis z klasy VI a, zdobyła wyróżnienie
za najdłuższy wiersz zgłoszony do konkursu. Nie jest to pierwsza jej publikacja. Marika jest również autorką książki pt.: „Królestwo BRIM”. Książka uczennicy jest dostępna w bibliotece szkolnej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Dobra „karma” wraca ❤️🐶🐱
Przez cały listopad trwała w naszej szkole zbiórka karmy dla psów i kotów. Dzięki ofiarności naszych uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły zebraliśmy 107 kg karmy suchej dla psów i 27 kg dla kotów, 46 kg karmy mokrej dla psów i 19 kg dla kotów oraz smaczki i smycze.
W ramach prezentu Mikołajkowego przekazaliśmy zebraną karmę do schroniska dla psów w Sokołowie Podlaskim.
„Dziewczynka z zapałkami”
TO NIE BYŁO ŁADNE…
… to było piękne…
mowa o przedstawieniu „Dziewczynka z zapałkami”, które uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć, w Węgrowskim Ośrodku Kultury, w dniach 6 i 7 grudnia 2023r.
Występ przygotowali: formacja taneczna Avocado, dziecięcy Teatr Amatorski oraz ognisko muzyczne w klasie fortepianu działające w WOK-u.
Wśród występujących były absolwentki i uczniowie naszej szkoły.
W Krainie Śpiochów…
Z okazji zbliżających się mikołajek dnia 5 grudnia uczniowie klasy 1 bi 1 ewybrali się na wycieczkę integracyjną do Siedlec. W Centrum Kultury i Sztuki obejrzeli spektakl ,,Kraina Śpiochów” .Przygody władcy Krainy Śpiochów, postacie, muzyka, taniec i dekoracje dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Następnie doskonale bawili się w sali zabaw Kids Paradise, gdzie korzystali z licznych atrakcji, m.in. z basenu z kulkami, tuneli, zjeżdżalni. Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń dzieci wróciły do Węgrowa.
MIKOŁAJKI W KLASIE IIc
6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Czekali również uczniowie klasy IIc. W tym dniu mieli dużo atrakcji. Najpierw wspólnie ubrali choinkę, potem otrzymali prezenty, które wychowawczyni otrzymała od Mikołaja i obiecała, że rozda je dzieciom. Do klasy zawitał jeszcze jeden Mikołaj, który ze swoją świtą przyniósł pyszne wafelki. Ostatnim ciekawym wydarzeniem było wyjście do Węgrowskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”.
Mikołajki klasy 5d
W dniu mikołajek klasa 5d wybrała się na wycieczkę do Siedlec. Najpierw wszyscy próbowali swoich sił w zbijaniu kręgli. Niektórzy robili to po raz pierwszy i jak się okazało z wielkim powodzeniem. W przerwie dwugodzinnej zabawy uczniowie zjedli przygotowaną pizzę w czterech smakach i pili pyszną lemoniadę. Następnie udaliśmy się do Novego Kina, aby obejrzeć wzruszający film pt.: "Szczęśliwe Święta". Do Węgrowa wracaliśmy z piosenką na ustach.
Mikołajki 🎅🎅🎅🎅🎅w SP 2 -fotorelacja
Wszyscy uczniowie i pracownicy Naszej Szkoły otrzymali słodki upominek w dniu imienin Swiętego Mikołaja przekazany przez Jego dzielnych młodych czeladników. Niektórym klasom zostawił On pod choinką inne podarunki lub wyprawił na wycieczki. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie budżetu mikołajkowego.
BRACIA MIESZKO I AUGUST NA PODIUM
7 grudnia 2023 r. Ostrowski Klub Karate Kyokushin zorganizował TURNIEJ MIKOŁAJKOWY PIERWSZY KROK.
Wzięli w nim udział bracia:
- Mieszko Adaśko (uczeń kl. Ia) – II miejsce w kategorii mł. chłopcy 6-7 lat - 21kg
- August Adaśko (uczeń klasy III a) - III miejsce w kategorii mł. chłopcy 8-9 lat – 35kg
MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA KLAS 4c i 5a
🧑🎄🤶🎅🧑🎄🤶🎅🧑🎄🤶🎅🧑🎄🤶🎅🧑🎄🎅🧑🎄🎅
Rodzice uczniów klasy 4c i 5a, postanowili w tym roku zaskoczyć swoje pociechy miłą mikołajkową niespodzianką.
🎅Prezentem okazał się wyjazd do Siedlec,do Parku Trampolin oraz na kręgielnię. Entuzjazm był niemały. Uczniowie rozegrali mistrzowskie zawody. Nie zabrakło zdrowej sportowej rywalizacji oraz gorącego dopingu. Po sportowych emocjach na wszystkich czekała pyszna lemoniada oraz pizza.
Mikołajkowe głośne czytanie
06.12.2023r.
Uczniowie z klasy IIIb wysłuchali książki pt. „Opowieści Świętego Mikołaja”. Mikołajowe opowieści toczą się w bożonarodzeniowej scenerii, wśród elfów i gwiezdnego pyłu, choinek, prezentów i lekko prószącego śniegu. Bohaterami są skrzaty i zwierzęta, aniołki i wróżki, dzieci i dorośli. Ludzie pomagają zwierzętom, aniołki w podniebnej krainie pieką ciasteczka, a dźwięk dzwonków zaprasza na pasterkę. Na zakończenie dzieci wykonały ozdoby, które zawiesiły na choince.
III Zawody Gimnastyczne Węgrów 2023
26.11.2023r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbyły się Zawody Gimnastyczne zorganizowane przez Stowarzyszenie Taneczno-Gimnastyczne Max Dance.
Wśród uczestników byli również uczniowie z naszej szkoły: Liliana Pawłowska, Wiktoria Deja, Maria Szczepanik, Jan Sierpowski, Liliana Kuźma i Gabriela Kuźma.
Organizatorom i uczestnikom zawodów należą się ogromne brawa.
BARBÓRKA…
… to tradycyjne święto górników, które obchodzone jest w Polsce 4 grudnia.
Uczniowie klasy IIc oraz IIIc – podczas lekcji i zajęć świetlicowych – z zainteresowaniem obejrzeli film „Karolek i górnik”. Film wzbogacił dotychczasową wiedzę uczniów na temat pracy górników. Dodatkową atrakcją zajęć było rysowanie węglem.
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy
W dniach następujących po 25 XI br. uczestnicy zajęć świetlicowych z klas II i III a obchodzili powyższe święto na rozmaite sposoby. Kultywowali 121. urodziny swojego pluszowego przyjaciela, wybierając film animowany: „Przygody Kubusia Puchatka”, jak również prezentacje multimedialne o historii tej zabawki. Bardzo chętnie układali memory oraz puzzle z widokiem „Złotowłosej i trzech misiów”, a także Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Podopieczni słuchali opowiadań z „Przygód i wędrówek Misia Uszatka” Czesława Janczarskiego, jak też opowiadania zatytułowanego „Franklin zaprasza misia” Paulette Bourgeois i Brendy Clark (ilustracje). Wychowankowie grali na instrumentach typu: klawesy, grzechotki oraz bębenki w rytmie przyśpiewek o misiach. Uczniowie rysowali na chuście animacyjnej osobiste maskotki lub animowane niedźwiadki przy utworach wokalno – instrumentalnych poświęconych temu „jubilat
Olimpiada wiedzy o Świętym Maksymilianie Kolbe
Na przełomie miesiąca października i listopada ogłoszony został konkurs plastyczny dla klas 1-5 dotyczący życiorysu Maksymiliana Kolbego na podstawie fragmentu książki „Ojciec Kolbe”, Marii Kaczkowskiej. Uczniowie mieli wykonać pracę plastyczną na temat: "Dom wczesnego dzieciństwa św. Maksymiliana". Celem konkursu było przybliżanie dzieciom i młodzieży postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego a także odnoszenie zdobytej wiedzy o św. Maksymilianie do współczesności i inspiracji własnych zachowań na wzór Świętego. Organizatorem konkursu była Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibą w Warszawie i Klasztor Ojców Franciszkanów z siedzibą w Siedlcach. Z naszej szkoły wysłane zostały prace 4 uczniów.
Laureatem konkursu został Paweł Molski uczeń kl. IIa.
W kategorii kl. I-III zajął I miejsce. Gratulujemy zwycięzcy za prezentowanie n
Zajęcia profilaktyczno – motywujące „W RYTMIE RAP”
W dniu 30 listopada 2023 r. uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie miały możliwość uczestniczyć w spotkaniu profilaktycznym pt.: „W RYTMIE RAP”. Na deskach sceny Węgrowskiego Ośrodka Kultury, białostocka grupa WYRWANI Z NIEWOLI w składzie Jacek Zajkowski (artysta hiphopowy, raper) i Piotr Zalewski (magister psychologii, autor książki pt: “Wyrwani z niewoli”) mówili młodym ludziom o trwałych wartościach wynikających ze świadectwa nawrócenia.
Prowadzący od kilku lat zajmują się działalnością profilaktyczną wśród dzieci i młodzieży, chcąc ukazać im świat w którym można żyć bez narkotyków, alkoholu, przemocy, używek, etc. Sami, o czym mówią otwarcie, mają czarny bagaż doświadczeń. Sięgnęli dna, poznali destrukcyjny wpływ świata, chcieli żyć według własnych zasad, reguł, norm … w imię źle pojmowanej godności ludzkiej… Dzisiaj, jak mówi sama nazwa formacj
Wycieczka do Warszawy 27 listopada – kl. 7b, 7c, 7e
Warszawa, królowa polskich miast, jest miejscem chętnie odwiedzanym nie tylko ze względu na bogatą historię i dziedzictwo kulturowe, ale także na specyfikę życia toczącego się jakby na innej płaszczyźnie, gdzie wszechobecny pośpiech, a jednocześnie bogactwo atrakcji, widoczne są na każdym kroku.
27 listopada 2023 r. klasy: 7b, 7c, 7e, w pięknej zimowej aurze, odwiedziły stolicę Polski. Pierwszym punktem wycieczki był Teatr Kamienica, w którym obejrzeliśmy spektakl pt.: „Wszechmocni w sieci”.
Lajki, stories, snapy – to świat, w którym dzisiaj żyją młodzi ludzie. Akceptacja siebie, relacje, uczucia zależne są od liczby kciuków, serduszek i cukierkowych komentarzy. Co się stanie kiedy jednak przyjdzie zmierzyć się z cyberprzemocą, hejtem, mową nienawiści? Kto ukrywa się pod anonimowym profilem oprawcy? Jak bardzo boli wylana w komentarzach agresja, upublicznienie zdjęć wbrew woli ofiary, s
Głośne czytanie
Dzieci z klasy Ic uczestniczyły w czytaniu. Wysłuchały książki autorstwa Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” (czterech prawych i sześciu lewych).
Bajka opisuje dzieje dziesięciu pojedynczych skarpetek, każdej z nich ofiarowując inną przygodę. Jest tu miejsce na kryminał , obyczajówkę, bajkę z morałem i taką ze szczęśliwym zakończeniem.
Książka ta została przetłumaczona na wiele języków. Bawi dzieci z Grecji, Czech i Rosji, Holandii, Hiszpanii Słowacji.
Po wysłuchaniu opowiadania uczniowie wykonali projekt skarpetki.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w świetlicy.
W dniach 21 – 23 XI br. uczestnicy zajęć świetlicowych z klas II i III a świętowali 50. rocznicę prawnej pokojowej odpowiedzi Stanów Zjednoczonych na wojnę Izraela z Egiptem. Tym samym wpisali się w promowanie pokoju w Polsce po raz 17.
Uczniowie o idei święta dowiedzieli się z wydrukowanych ciekawostek, z wiersza Jolanty Wybieralskiej pt.: „Dzień życzliwości”, jak również z przykładowych haseł z Internetu, w tym z ćwiczeń interaktywnych na Wordwall („otwórz pudełko”, „zakręć kołem” czy też teleturniej). Wychowankowie dzielili się pomysłami, w jaki sposób można innym okazać życzliwość, dobro, a także jak oni chcieliby je odczuć, zostać nimi obdarowani. Stworzyli mapę myśli, którą bardzo ładnie udekorowali. Uczniowie słuchali audio bajki zatytułowanej „Dobre uczynki” oraz utworów muzycznych z tej tematyki.
Zajęcia upłynęły w miłej, przyjaznej, szczerej atmosferze, która – mam nadzieję –
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w świetlicy.
24 XI br. w świetlicy obchodzono Światowy Dzień Postaci z Bajek, który wziął początek od daty urodzin Walta Disney’a (5 XI 1901 r.), jednego z najpopularniejszych animatorów tekstów literackich dla dzieci. Święto to stało się doskonałą okazją do przypomnienia lub zaznajomienia uczniów – z wybraną przez nich – „Legendą o Smoku Wawelskim”. Po przeczytaniu jej przez nauczycielkę, uczestnicy zajęć przedstawiali usłyszaną historię w teatrzyku lalek za pomocą pacynek. Parafrazowali tekst w dialogu bohaterów. Kolejnym sprawdzianem słuchania ze zrozumieniem był quiz, który rewelacyjnie rozwiązali. Podopieczni brali również udział w zabawie edukacyjnej, zwanej: „Czarodziejski worek”. Polegała ona na tym, by na podstawie wylosowanego rekwizytu rozpoznać tytuł baśni albo bajki. Świetliczaki odgadywały tradycyjne zgadywanki, nawiązujące do tematu spotkania, jak też słuchały ulubionych piosenek z baś
DZIEŃ MISIA
Trudno sobie dzisiaj wyobrazić świat bez Pluszowego Misia. Jest on towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem najskrytszych sekretów i tajemnic. Jest bohaterem filmów i książek jak się okazuje bardzo wielu.
Urodziny Misia były powodem do spotkania i zabawy połączonej z rozwijaniem wiedzy. Uczniowie klas drugich podczas zajęć w bibliotece uczyli się wiersza o misiu, liczyli ile lat ma pluszowa zabawka, zgłębiali skąd wzięła się nazwa teddy bear, jakie misie występują na świecie i gdzie żyją oraz czym się żywią. Dzieci brały też udział w konkurencjach sprawnościowych.
Była to interdyscyplinarna lekcja połączona ze świetną zabawą.
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 688115