Zakup obiadów na miesiąc kwiecień
______________________________________________
______________________________________________
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2025 / 2026
"Wyniki kwalifikacji do klasy I sportowej.Do 28 marca 2025 r. kandydaci zobowiązani są dostarczyć do sekretariatu szkoły wypełnione: oświadczenia woli zapisu wraz pozostałą dokumentacją,wymaganą w II etapie kwalifikacji."-----------------------------------------------------
REKRUTACJA UCZNIÓW
DO KLAS PIERWSZYCH
(w tym do klasy integracyjnej i do klasy sportowej)
Szkoły Podstawowej Nr 2
im. Jana Pawła II w Węgrowie
NA ROK SZKOLNY 2025/2026
Zapisy uczniów z obwodu szkoły do pierwszej klasy będą trwały
od 24 lutego do 14 marca 2025 r.
Test sprawności fizycznej do klasy sportowej
odbędzie się 18 marca 2025 r. o godz.: 16:30
-----------------------------------------------------
Serdecznie proszę o wpłaty na radę rodziców. Większość wydatków robiona jest teraz, tj w okresie od października do końca grudnia.
Pieniądze są przeznaczone dla naszych dzieci. Czasem bezpośrednio, czasem pośrednio - kupując rzeczy dla podniesienia warunków lub po prostu uprzyjemnienia im pobytu w szkole. Nasze dzieci spędzają tu dużo czasu. Jeżeli dla kogoś kwota składki jest dużym jednorazowym obciążeniem - może wpłacać ratami. Zachęcam serdecznie do wpłat. Nie są to duże kwoty a sumując konkretna kwota.
Przypominam
Wysokość składki
na pierwsze dziecko - 50 zł
na drugie - 40 zł
na trzecie - 30 zł
kolejne dziecko z rodziny zwolnione z opłaty.
Składkę należy wpłacać w kasie szkoły, bądź przelewem na konto bankowe rady rodziców:
82 9236 0008 0000 0837 2000 0010.
Agnieszka Jurkowska
-----------------------------------------------------
Listy klas I w roku szkolnym 2024 / 2025
Wykaz podręczników na rok szkolny 2024 / 2025
-----------------------------------------------------
Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik
-----------------------------------------------------
ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY
Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Słońce, plaża, góry to na razie za nami. Nadszedł 2 września i czas pożegnać błogie lenistwo. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. O godzinie 8.00 w intencji uczniów i nauczycieli została odprawiona msza święta. Następnie uczniowie klas 1 i 4-8 udali się na halę sportową. Po wysłuchaniu przemówień Pani Burmistrz, Dyrektor szkoły, księdza proboszcza Romualda Koska zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Po nim uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcą.
PODSUMOWANIA ZAJĘĆ W ŚWIETLICACH SZKOLNYCH
Kolejny rok szkolny jest za nami.
Dzieciom życzę, żeby nie zapominały o zasadach i bezpiecznie spędziły wakacje.
Nauczycielom Świetlicy dziękuję za doskonałą współpracę.
Wszystkim życzę słodkich i truskawkowo pysznych chwil, relaksu na łonie natury i szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.
Dziękuję, że mogliśmy być razem przez ten rok.
Zakończenie roku szkolnego w 1b
„Minął szkolny rok jak chwilka…” – słowami wiersza Marcina Brykczyńskiego uczniowie klasy 1b pożegnali kończący się rok szkolny. Uroczystość wręczenia świadectw i nagród uświetnili krótkim występem prezentującym umiejętności, które nabyli w pierwszej klasie. Przy akompaniamencie instrumentów zaśpiewali poznane piosenki i wyrecytowali wyuczone wiersze. Zgromadzeni rodzice jednogłośnie orzekli, że dzieci uczciwie zapracowały na promocję do drugiej klasy z wyróżnieniem. Teraz czeka je zasłużony odpoczynek od nauki i szkolnych obowiązków.
Niech to będą Potwornie Fajne Wakacje!
„O LUSTRZE TWARDOWSKIEGO I NIE TYLKO…”
Taki tytuł nosi przedstawienie, które uczniowie klasy III a - w dniu 13 czerwca 2024 - zaprezentowali swoim rodzicom oraz koleżankom i kolegom z klasy.
Przedstawienie przygotowywane było podczas warsztatów teatralnych zorganizowanych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej. Prowadziła je autorka scenariusza p. Danuta Chylińska, która jest członkiem Towarzystwa…
Akcja przedstawienia rozgrywa się współcześnie. Mowa w nim o Twardowskim i jego lustrze. Zebrani poznali fragmenty legend związanych z lustrem, które obecnie znajduje się w Bazylice, obejrzeli scenkę/sen – spotkanie chłopców z diabłem w celu pozyskania ich duszyczek. Ponadto dowiedzieli się, że w naszym mieście (na Rynku) znajduje ławeczka Mistrza Twardowskiego, a w restauracji Everest pomnik Mistrza.
Wystąpili w nim:
- babcia – Zosia Pietruczanis
- mama – Inga Błońska
- córka – Blanka Milewska
- koleżanki – Nadia Bieniak
Laureaci konkursów z klas I – III 🥇🥈🥉🏆📚📖👏👏👏
Podczas apelu „Bezpieczne wakacje” zostały wręczone Dyplomy Laureata i nagrody dla uczniów, którzy brali udział w różnych konkursach zarówno na szczeblu Ogólnopolskim, jak i w licznych konkursach szkolnych w kl. I – III. Były to:
- Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z matematyki i języka angielskiego dla kl. I – III – LEON,
Olimpus 2024
W dniach18 -22 marca 2024r. odbyły się Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe Olimpus 2024. Wzięło w nich udział 141 uczniów naszej szkoły. W trakcie apelu poświęconemu bezpieczeństwu w czasie wakacji, dokonano podsumowania olimpiad, wręczono Dyplomy Laureata i nagrody książkowe.
Nagrodzeni uczniowie:
Biologia
kl6 Szymon Kraszewski (Dyplom laureata i nagroda książkowa), Maja Jaszczur (Dyplom laureata)
kl7 Paulina Pietrzak (Dyplom laureata)
Geografia
kl5 Gabriel Plewka (Dyplom laureata)
Język angielski
kl7 Lena Serafińska i Wojciech Dominik (Dyplom laureata)
kl8 Bartosz Kalata (Dyplom laureata)
Język polski
kl5 Laura Krasnodębska (Dyplom laureata)
Przyroda
kl4 Szymon Gołębiewski, Lena Lipka, Maksymilian Marchela i Jan Gierłowski (Dyplom laureata)
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Fotorelacja z działalności świetlicy II w roku szkolnym 2023/2024.
Zbliżający się koniec roku szkolnego to zwiastun podsumowań całorocznej pracy dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczej. To również moment porównań siebie i swoich dokonań do początku przygody szkolnej. To także czas wspomnień licznych chwil, które tak czy inaczej nas kształtowały. Przywiedźmy więc pamięć tego, co nas łączyło, przyczyniało się do naszego wszechstronnego rozwoju, wprawiało w dobry humor, a także uczyło żyć ze sobą, a nie obok siebie. Tym czymś były zajęcia:
OBCHODY DNIA MAMY I DNIA TATY W KLASIE IIIa
13 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 3 a uroczyście świętowali Dzień Mamy i Taty. Zaproszonym Gościom zaprezentowali program artystyczny składający się z wierszy, piosenek, tańców i śmiesznych scenek. W ten sposób wyrazili uczucia i podziękowanie dla Rodziców za troskę, trud, cierpliwość i poświęcenie włożone w ich wychowanie. Po części artystycznej dzieci wręczyły, przybyłym gościom, własnoręcznie przygotowane upominki oraz wykonały wspólne pamiątkowe zdjęcia.
Uroczystość zakończył słodki poczęstunek.
🥀💐❤️❤️🥀💐 "Dzień Rodziny"
Dnia 12 czerwca klasa IIID przygotowała program artystyczny z okazji "Dnia Rodziny"🤱🧑🍼👶🧔👩❤️👨. Przybyli goście mogli wysłuchać co mają do powiedzenia na temat rodziny ich dzieci oraz wysłuchać kilku utworów nawiązujących do rodziców. Uroczystość wywołała morze uśmiechu, wzruszenie oraz łzy miłości. Była to chwila podziękowania za trud dnia codziennego w wychowaniu.
Z wizytą w ludwisarni 🔔 🔔 🔔 🔔 🔔
W ramach realizacji projektu „Tajemnice dzwonów i ludwisarni na Mazowszu – edukacja, rozrywka dla dzieci, młodzieży i seniorów” realizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej i Samorząd Województwa Mazowieckiego uczniowie kl. II a dzięki zaproszeniu Prezesa TMZW p. Agnieszki Zarzyckiej udali się z wizytą do ludwisarni.
Ludwisarstwo to rzemiosło unikatowe, wymaga ogromnej wiedzy i wyjątkowych umiejętności. Nad tajemnicą wyrobu dzwonów pracują całe pokolenia, nic więc dziwnego, że jest to zawód dziedziczny.
Tradycje ludwisarskie w Węgrowie kultywuje Rodzina Państwa Kruszewskich. Historia ich pracowni sięga połowy XIX wieku, kiedy odlewnię dzwonów w naszym mieście założył Antoni Wodkowski. Mistrz nie miał synów, więc do zawodu przyuczał Jakuba Kruszewskiego. Utalentowany Jakub w 1920 roku przejął zakład i poprowadził go samodzielnie. Po drugiej wojnie światowej przekazał ludwi
Wycieczka do Warszawy – kl. III c i III b 🚌🌞
Dnia 14.06.2024 r. uczniowie klas 3c i 3b wybrali się do Warszawy. W teatrze Capitol obejrzeli interesujący spektakl pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” 🐒🦜🐷🐶. Zwiedzili również Stare Miasto, a następnie udali się na zajęcia edukacyjne w Miniciti.
Miniciti to miniaturowe miasteczko, w którym dzieci mogły wcielać się w różne role zawodowe i zdobywać swoje pierwsze, cenne doświadczenia 👮♀️👮♂️👷♂️👩⚕️👨⚕️👩🚒👩🎤.
Przyroda z klasą ☺️🕵️♀️🐧🐦🦅🐝🦟🦔🌲🌳🌷🥀🌺🚗🚌💦💧💖
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy II a realizowali Ogólnopolski Projekt – ,,Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?”, którego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci działająca na rzecz rozwoju edukacji i popularyzacji nauki. Podczas wybranych lekcji uczniowie poznali prawa panujące w naturze, prowadzili proste obserwacje przyrodnicze, wykonywali doświadczenia i samodzielnie wyciągali wnioski. Poznali wiele gatunków roślin i zwierząt przekonując się, dlaczego warto szanować przyrodę.
„Wycieczka do Warszawy”
4 czerwca 2024 roku uczniowie klas Ib i Ie, wraz ze swoimi nauczycielkami, wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem wyjazdu był pobyt w Centrum Mądrej Zabawy „Smart Kids Planet”, w którym dzieci wspólnie bawiły się i jednocześnie okrywały świat. Mogły pogłębiać wiedzę o otaczającej rzeczywistości w dziewięciu strefach: w Strefie Zgranej Paczki i Mądrych Zakupów, w Jabłkowym Sadzie, w Strefie Tuptaj, w Stacji Galaxy – Odkrywaj, Fantazjuj, Segreguj, Twórz oraz Trenuj. Pierwszoklasiści kształtowali kompetencje przyszłości niezbędne w codziennym życiu takie, jak współpraca, kreatywność czy posługiwanie się najnowszymi technologiami. Wzięli również udział w warsztatach, podczas których wykonali pachnące, ekologiczne świece z naturalnego wosku pszczelego. Dowiedzieli się co nieco na temat życia pszczół, poznali ich wpływ na środowisko, a także przekonali się, co robić w życiu c
TRÓJMIEJSKA PRZYGODA
Był czas na naukę, przyszedł czas na odpoczynek i zabawę. Uczniowie klas: 6b, 6c, 6e spakowali walizki, zabrali dobry humor i udali się na wycieczkę do Trójmiasta.
Przez trzy dni zgłębiali wiedzę z różnych dziedzin nauki: biologii, historii, geografii… Popołudniowe godziny spędzali na plaży zbierając w piasku muszelki, brodząc w wodzie, zasypując się piaskiem
W programie było zwiedzanie Gdańskiej Starówki, Westerplatte, portu w Gdyni i zamku w Malborku.
Nie lada atrakcją był pobyt na statku -muzeum Dar Pomorza.
Pogoda była dla nas również łaskawa.
Wypoczęci, zrelaksowani i pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do Węgrowa.
Wypocząć miały również okazję uczniowskie telefony, które obie noce „przespały” w pokoju wychowawczyń.
Wycieczka do Julinek Parku
Mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu, dużo emocji i adrenaliny mieli uczniowie klas 5b, 5d, 4a, 4c i 4d na wycieczce 5 czerwca 2024 r. z okazji Dnia Dziecka do Julinek Parku. W tym parku rozrywki dzieci korzystały m.in. z parku linowego, wesołego miasteczka, krainy dmuchańców, minigolfa, ścianki wspinaczkowej, strefy automatów, toru tubingowego i innych atrakcji. Radosci nie było końca. Uczniowie wrócili zmęczenia, ale szczęśliwi i zadowoleni.
Wyniki konkursu LEON
W dn. 25 - 26 marca 2024r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON z matematyki i języka angielskiego dla uczniów kl. I – III 🖊📏🕐➕➖➗✖️📚🖋
W konkursie z matematyki uczestniczyło 50 uczniów:
- z klas I – 19 osób,
- z klas II – 15 osób,
- z klas III – 16 osób.
Z języka angielskiego do konkursu przystąpiło 29 uczniów:
10.06.2024 - wizyta w Zwierzyńcu Eurostruś w Borzychach
Najwspanialsze wyjazdy to te, podczas których dzieci mogą spotkać się ze zwierzętami. Takim miejscem jest Zwierzyniec Eurostruś w Borzychach.
Można tam pogłaskać kozy 🐐,owce 🐏🐑,kucyki 🐎, króliki 🐇🐰,kury 🐔, a nawet przytulić koguta🐓 🫣. To wszystko pod okiem pani Elizy, która bardzo ciekawie opowiada o swoich zwierzętach.
Wycieczka do Ciechanowca kl. II b i d
,,Wsi spokojna, wsi wesoła...”
Kierunek? Tym razem naszym celem – klasy II b i II d, była piękna i urokliwa wieś, leżąca na terenie Zielonych Płuc Polski – Ciechanowiec.
W Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka i Skansenie Mazowiecko-Podlaskim mieliśmy naprawdę co zwiedzać. Znajduje się tam ponad 40 zabytkowych obiektów budownictwa wiejskiego.
Piknik z okazji Dnia Dziecka kl. IIb
To miał być całkiem zwyczajny piknik z okazji Dnia Dziecka...
Miał, ale nie był. A wszystkiemu ,,winni’’ są Rodzice z klasy II b.
Mieliśmy zabrać koce i gry, pobawić się i poleniuchować. W parku okazało się, że czeka na nas Pikachu, mnóstwo przekąsek, upominki, tatuaże i wiele innych atrakcji.
„W świecie dziecięcych pasji i zainteresowań” – zajęcia w świetlicy dla klas II i III a.
Jednym z celów działalności świetlicy szkolnej jest rozpoznawanie i rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów. 7 VI br. właściwie podsumowaliśmy zakres zamiłowań, preferencji, umiejętności wychowanków, które uzewnętrzniali przez mijający rok szkolny. W zabawie integracyjnej pt.: „zgadnij, jakie mam hobby?” „świetliki” miały sposobność zaprezentować również te skryte ulubione zajęcia. Zabawa przypomina popularne kalambury. Dzieci usystematyzowały wiedzę o tym zagadnieniu, m.in. układając z rozsypanki wyrazów słownikową definicję hobby. Chętnie wypowiadały się na temat swoich upodobań co do spędzania wolnego czasu. Rozmawialiśmy o tym, jak pogodzić zamiłowania z obowiązkami szkolnymi czy też domowymi. Konkluzję stanowi dobra organizacja czasem, lecz przede wszystkim wyznaczenie priorytetów. Uczniowie tworzyli plakat zgodny z przedmiotem spotkania przy utworach muzycznych zespołu Faso
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 829253