Strona główna
Lista kandydatów przyjętych w terminie uzupełniającym do klasy I w roku szkolnym 2025/2026
Lista kandydatów zakwalifikowanych w terminie uzupełniającym do klasy I w roku szkolnym 2025/2026
Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej na rok 2025 / 2026
Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej sportowej na rok 2025 / 2026
______________________________________________
______________________________________________
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2025 / 2026
"Wyniki kwalifikacji do klasy I sportowej.Do 28 marca 2025 r. kandydaci zobowiązani są dostarczyć do sekretariatu szkoły wypełnione: oświadczenia woli zapisu wraz pozostałą dokumentacją,wymaganą w II etapie kwalifikacji."-----------------------------------------------------
REKRUTACJA UCZNIÓW
DO KLAS PIERWSZYCH
(w tym do klasy integracyjnej i do klasy sportowej)
Szkoły Podstawowej Nr 2
im. Jana Pawła II w Węgrowie
NA ROK SZKOLNY 2025/2026
Zapisy uczniów z obwodu szkoły do pierwszej klasy będą trwały
od 24 lutego do 14 marca 2025 r.
Test sprawności fizycznej do klasy sportowej
odbędzie się 18 marca 2025 r. o godz.: 16:30
-----------------------------------------------------
Serdecznie proszę o wpłaty na radę rodziców. Większość wydatków robiona jest teraz, tj w okresie od października do końca grudnia.
Pieniądze są przeznaczone dla naszych dzieci. Czasem bezpośrednio, czasem pośrednio - kupując rzeczy dla podniesienia warunków lub po prostu uprzyjemnienia im pobytu w szkole. Nasze dzieci spędzają tu dużo czasu. Jeżeli dla kogoś kwota składki jest dużym jednorazowym obciążeniem - może wpłacać ratami. Zachęcam serdecznie do wpłat. Nie są to duże kwoty a sumując konkretna kwota.
Przypominam
Wysokość składki
na pierwsze dziecko - 50 zł
na drugie - 40 zł
na trzecie - 30 zł
kolejne dziecko z rodziny zwolnione z opłaty.
Składkę należy wpłacać w kasie szkoły, bądź przelewem na konto bankowe rady rodziców:
82 9236 0008 0000 0837 2000 0010.
Agnieszka Jurkowska
-----------------------------------------------------
Listy klas I w roku szkolnym 2024 / 2025
Wykaz podręczników na rok szkolny 2024 / 2025
-----------------------------------------------------
Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik
-----------------------------------------------------
ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY
Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski
SIŁA MIŁOŚCI
W ramach programu Kulturalna szkoła na Mazowszu uczniowie klas III i IV odwiedzili w maju Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, gdzie obejrzeli spektakl „Dzikie łabędzie”, piękną muzyczną baśń według H. Ch. Andersena. To niezwykłe przedstawienie opowiada historię księżniczki Elizy, która podejmuje heroiczną walkę o ocalenie swoich braci przemienionych w łabędzie. Spektakl ukazuje siłę miłości, poświęcenia i wytrwałości, które są tak ważne w tej opowieści.
Kwitnący maj. Wpływ roślin leczniczych na zdrowie człowieka.
W dniach 9 i 12 V br. w świetlicy szkolnej dla klas II i III a odbywały się zajęcia, mające na celu skupienie uwagę na przyrodzie, a także jej ochronę oraz afirmację. Ten zamiar uskutecznialiśmy z pomocą bajki zatytułowanej „Stokrotka” H. Ch. Andersena. Omówiliśmy wiele aspektów tego utworu, zarówno w wymiarze dosłownym, jak i przenośnym, uniwersalnym. Wychowankowie odpowiadając racjonalnie i przemyślanie na pytania nauczyciela, jak również kolorując bohaterów tekstu literackiego utwierdzali się w przekonaniu, jak istotne są harmonijne współegzystowanie z naturą, zachowania proekologiczne.
Klasa Id z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Celem wycieczki było poznanie pracy bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaźny księgozbiór dla dzieci oraz dorosłych czytelników. Zapoznali się ze sposobem wypożyczania książek. Dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz czytelni. Mama Jagody oprowadziła klasę po wszystkich pomieszczeniach, pokazała nietypowe książki: najmniejszą, najdłuższą, pachnącą, z dziurą, napisaną alfabetem Braille'a, itp.. Wychowankowie obejrzeli wystawy: Ślady tożsamości Węgrowa oraz prace p. Inez Kresy. Z dużym zainteresowaniem oglądali eksponaty w Muzeum Tkaniny Podlaskiej, gdzie zgromadzona jest cześć wyrobów po byłej Spółdzielni „Cepelia” w Węgrowie. Wyeksponowane są m.in. wycinanki z opłatka p. Czesławy Rowickiej i tkaniny dwuosnowowe S. Dominiki Bujnowskiej. Spotkanie odbyło się w bardzo mił
1000 - lecie Królestwa Polskiego - wyniki konkursu
Z ogromną przyjemnością przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu historycznego pod patronatem tegorocznego wydarzenia "1000 - lecie Królestwa Polskiego".
Kategoria I klasy 3 – 6 PROJEKT BANKNOTU Z WIZERUNKIEM BOLESŁAWA CHROBREGO:
1 miejsce: Maja Biernacka kl. 4c
2 miejsce: Patrycja Bardadyn kl. 5d
Dzień Europy i Języków Obcych
Dzień Europy, który obchodzimy 9 maja, przypomina o ważnym wydarzeniu w historii tego kontynentu - Deklaracji Schumana. To właśnie 9 maja 1950 roku Robert Schuman, francuski minister spraw zagranicznych, przedstawił swoją wizję współpracy między państwami europejskimi, która zapoczątkowała budowę Unii Europejskiej.
WĘGRÓW – MIASTO WIELU KULTUR I RELIGII
W dn. 7 – 8 maja 2025r. uczniowie klas III byli na wycieczce w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie, gdzie mieli okazję zwiedzić ekspozycję muzealną "Węgrów - miasto wielu kultur i religii".
W wirydarzu witał wszystkich kustosz Ekspozycji Muzealnej Pan Roman Postek. Na wstępie dzieci dowiedziały się, że klasztor był miejscem skupienia się na modlitwie, pracy i nauce dla zakonników. Był to również kompleks budynków, w którym zakonnicy żyli i prowadzili różne działalności religijne. Wirydarz natomiast to wewnętrzny dziedziniec klasztorny, który służył jako miejsce odpoczynku, spacerów oraz modlitwy na świeżym powietrzu, będąc ważnym elementem życia klasztornego.
SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY
30 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy przeznaczony dla uczniów klas drugich i trzecich. Do konkursowych zmagań przystąpiło 20 uczniów klas drugich i 15 uczniów klas trzecich.
Każdy uczeń klasy drugiej otrzymał zestaw 18 zadań, za które maksymalnie mógł uzyskać 68 punktów. Uczniowie klas trzecich mieli do rozwiązania 24 zadania, za które mogli zdobyć maksymalnie 96 punktów. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 45 minut. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe, uczniowie wyróżnieni dyplomy i drobne upominki, a pozostali uczniowie dyplomy uczestnictwa. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!
W środę, 30 kwietnia, w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. To wyjątkowe święto narodowe zostało uczczone przez całą społeczność szkolną w atmosferze powagi, refleksji i patriotyzmu.
Z wizytą w Miniwecie
30 kwietnia klasa Id wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego Miniwet. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Pan Michał Nojszewski - lekarz weterynarii opowiedział o sposobach pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem.
KONKURS PLASTYCZNY "DRZEWO Z GŁOWĄ"
W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez MAZOWIECKI ZESPÓŁ PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej techniką kolażu. Tematem pracy było ukazanie piękna wierzby głowiastej, alei lub szpaleru tych drzew. Wysłaliśmy 19 prac uczniów z klas I - VII. Miło nam poinformować, że spośród 195 prac nadesłanych na konkurs praca AMELII PERNACH z klasy III a otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, Amelii gratulujemy nagrody.
Wizyta bibliotekarki z naszej szkoły w świetlicy
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Wisława Szymborska
28 IV br. w świetlicy dla klas II i III a gościliśmy panią Bożenę Sakowską. Poprowadziła zajęcia czytelnicze w niekonwencjonalny sposób, angażując wychowanków umysłowo i fizycznie.
W kilku zdaniach pani bibliotekarka wprowadziła ich w temat spotkania, tj. wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uczniowie dowiedzieli się, kiedy w przybliżeniu się urodzili obaj poeci, gdzie, jak brzmi prawdziwe imię i nazwisko Brzechwy, jak również tego, że ich utwory weszły do kanonu literatury dziecięcej. Podopieczni wymieniali tytuły niektórych z nich. Ochotnicy czytali w kółku wiersz Jana Wiktora Lesmana (Brzechwy) pt.: „Miś” wcielając się w rolę niedźwiadka. Inna chętna do przeczytania na głos osoba przypomniała pozostałym treść utworu: „Na straganie” tegoż autora. „Świetliczaki” otrzymały zadanie utrwal
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wiosno, ach to Ty!” czyli wielka parada kolorów, kwiatów i wyobraźni
Po długich naradach, obejrzeniu setek kwiatów, tęcz, biedronek, motyli i promyków słońca — komisja konkursowa jednomyślnie stwierdziła, że… Wiosna naprawdę przyszła do naszej szkoły!
I to nie z kalendarza, ale z Waszych prac!
Było zielono, było radośnie, Niektórzy malowali Wiosnę we fiolecie… no i proszę! Nie zabrakło tulipanów, słońca i drzew, a niektóre prace aż zapierały dech!
Uratuj Ziemię
28 kwietnia uczniowie z kl. Id wzięli udział w grze terenowej „Uratuj Ziemię”, której celem było zwrócenie uwagi na zagadnienia dotyczące ochrony środowiska naturalnego oraz promowanie zachowań proekologicznych.
Zabawa wywołała wiele radości i uśmiechu, jednak najważniejsze było to, że młodzi uczestnicy utrwalili swoje wiadomości, jak dbać o środowisko naturalne. Za wzorowe wykonanie wszystkich zadań otrzymali certyfikat „Przyjaciół Ziemi”.
„Wycieczka do oczyszczalni.”
Niezwykłe lekcje...
150 litrów
300 kilogramów
Czy to lekcja matematyki? Oczywiście, że nie. To bardzo ciekawa lekcja ekologii.
Trzeciolkasiści wiedzą, że każdy z nich produkuje około 150 l ścieków... dziennie i 300 kg odpadów rocznie.
W ramach zajęć o tematyce ekologicznej wybraliśmy się na wycieczkę do węgrowskiej oczyszczalni, aby zgłębić tajniki skomplikowanego procesu oczyszczania ścieków. Mogliśmy nie tylko zobaczyć, ale i... powąchać to, co wypływa z naszych domowych rur. Co ma wspólnego dolar ze ściekami? Takie okazy i nie tylko znajdują pracownicy w tym, co spłynie do oczyszczalni.
Warsztaty ogrodnicze w sali zabaw
Tuż przed świętami, uczniowie klasy I c wzięli udział w warsztatach organizowanych w sali zabaw „Karuzela”. Była to doskonała okazja, by połączyć radosną zabawę z nauką i kreatywnym działaniem.
Dzieci najpierw korzystały z atrakcji oferowanych przez salę zabaw. Było mnóstwo radości, ruchu i wspólnej zabawy.
Wiosenne sadzenie kwiatów w klasie 1d
W środę 16 kwietnia uczniowie klasy 1d zamienili się w ogrodników. Z pomocą mamy Martynki p. Ewie Jaszczur, zasadzili cebulki wiosennych kwiatów w doniczkach. Wszyscy podjęli się bardzo odpowiedzialnego zadania zobowiązując się przy tym do codziennej pielęgnacji swoich roślinek w domu – podlewania i doglądania. Pomysł bardzo spodobał się uczniom, którzy z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadzili swoje roślinki oraz ozdabiali doniczki.
"Dobry nastrój to podstawa"
Z czym nam się kojarzą emocje?
Jakie emocje towarzyszą różnym rzeczom?
Po dyskusjach "włożyliśmy" różowe okulary i w żartobliwym nastroju wywołanym przez "Psie sucharki" napełniliśmy "słoik wdzięczności". Zachęceni do tworzenia własnych "słoików" zastanowiliśmy się, jak to jest być człowiekiem szczęśliwym i czy nasze wyobrażenie jest zgodne z opowiadaniem przeczytanym przez prowadzącą zajęcia panią psycholog Martę Sękal.
ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ…
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.
Akcja Żonkile to coroczna inicjatywa społeczno-edukacyjna organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, mająca na celu upamiętnienie tego wydarzenia. Każdego roku nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły dołączają do niej, przypinając żółte żonkile – symbol pamięci o tych wydarzeniach. W tym roku do akcji aktywnie przyłączyły się klasy: 7e oraz 8e.
KONKURS PLASTYKA W OBRZĘDACH I ZWYCZAJACH - WIELKANOC 2025r.
Co roku, przed Wielkanocą, uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie na najładniejszą palmę, kartę lub ozdobę świąteczną. W tym roku do Węgrowskiego Ośrodka Kultury zanieśliśmy osiem najładniejszych palm wykonanych przez uczniów klas 4 - 6 : Jana Jasińskiego V c, Nikoli Żmudy V b, Aleksandry Sobotki IV b, Gabriela Plewki VI d, Marceli Sulich V a, Tomasza Kowalskiego V c, Magdaleny Dzundzy V a, Szymona Gołębiewskiego V b. Z klas 1 - 3 karty świąteczne Franciszka Gąsiora III b, Antoniny Gryglas I a, Marty Dzundzy II a, Tymoteusza Dziadaka II a, Amelii Salach II a, Cezarego Reguły I b.
!4 kwietnia odbyło się w Węgrowskim Ośrodku Kultury wręczenie nagród w konkursie PLASTYKA W OBRZĘDACH I ZWYCZAJACH - WIELKANOC 2025. Uczniowie z naszej szkoły wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Marcela Salach zdobyła pierwszą nagrodę a Magdalena Dzundza trzecią w swojej kategorii. Natomi
Dzień Otwarty w Węgrowskim Sanepidzie
9 kwietnia 2025 r., w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia uczniowie klas Ic, Id oraz IIb udali się do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Węgrowie.
Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się Inspekcja Sanitarna, poznały pracowników PSSE oraz wzięły udział w przygotowanych zajęciach. Wspólnie posegregowały produkty żywnościowe na te zdrowe i niezdrowe, poznały technikę prawidłowego mycia zębów i na własne oczy przekonały się, jak ważne jest dokładne mycie rąk.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 19.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 884033