• Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w świetlicy nr 1.

          • 21 XI świetlica dla klas pierwszych przeistoczyła się w krainę życzliwości, do której zawołaniem: „Iskierkę życzliwości puszczam w krąg, niech powróci do moich rąk” zaprosiła podopiecznych nauczycielka. Powitała ich piosenką zatytułowaną „Grzeczne słówka” Małej Orkiestry Dni Naszych, którą dzieci doskonale znały i śpiewały. Zapoznała wychowanków z wierszem Jolanty Wybieralskiej pt.: „Dzień życzliwości”. Treść utworu stanowiła podpowiedź do następnego punktu programu, czyli „słoneczka życzliwości” - mapy myśli. Uczniowie zapisywali skojarzenia do zwrotu: „być życzliwym”, a ci, którzy nie potrafili pisać, rysowali symbole i znaki odnoszące się do niego na promieniach słońca. Wychowawca przytoczyła słownikową definicję wyrazu: „życzliwość”, po czym gorąco zaprosiła uczestników zajęć do zabawy w „Powiedz mi coś miłego”. Przykłady przyjaznego stosunku do drugiego człowieka zaprezentowali w pantomimie. „Świetliczaki”, zainspirowane tematem, wykonywały broszki w kształcie serca dla przyjaciół, członków rodziny oraz znajomych. Wręczając je, składały serdeczne życzenia i wypowiadały jakieś miłe słowa pod adresem obdarowywanego. Robiły to w czasie słuchania utworów muzycznych, np. Cleo & konkursowych laureatów – „Dobre słowa” czy też Bajkowej Drużyny – „Magiczne słowa”. W tym wyjątkowym dniu uczniowie mogli zadać pracę domową koleżankom, kolegom, a nawet nauczycielkom poprzez zakręcenie „kołem życzliwości” (ćwiczenie interaktywne z Wordwall). Uroczystość została uwieńczona pamiątkowymi fotografiami, jak również słodkim wyrazem wdzięczności.

            Z pozdrowieniem 
            dla odwiedzających tę stronę 
            Emilia Jaczewska
            zdjęcia: Elżbieta Chojecka i Emilia Jaczewska

          • TU JEST MOJE MIEJSCE

          • To tytuł konkursu zorganizowanego przez redakcję „Tygodnika Siedleckiego”.
            Dla Piotra Jurczaka – tegorocznego absolwenta naszej szkoły – takim miejscem jest Węgrów.
            Piotr zdobył I miejsce (w kategorii filmik) za video „Węgrów – moje miejsce na Mazowszu”.
            GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

            Danuta Chylińska
            Zespół do Spraw Promocji

             

          • SUKCES PANI MONIKI

          • Nauczycielka naszej szkoły pani Monika Doktorska zakwalifikowała się do 13 Przeglądu Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyneckiego, który odbył się 18 listopada 2022r. w Mińskim Domu Kultury. 
            Komisja konkursowa spośród wielu nadesłanych zgłoszeń wybrała 12 wykonawców, którzy zaprezentowali 2 utwory. Pani Monika zaśpiewała: "Miasteczko cud" oraz "Zapominam przy Tobie". 
            Konkurs miał bardzo wysoki poziom artystyczny, wzięli w nim udział laureaci prestiżowych konkursów ogólnopolskich. Udział w nim był dla naszej koleżanki wielkim wyróżnieniem i niesamowitym przeżyciem. 
            GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
            Zapraszamy do wysłuchania utworów, które p. Monika zaprezentowała podczas przeglądu.
            https://www.facebook.com/1613266388/videos/pcb.10226993936347039/439950465001438

            Danuta Chylińska
            Zespół do Spraw Promocji
             

          • Warto być życzliwym :):):)

          • Życzliwość i kultura osobista  odgrywa kluczową rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój. Bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości osobom przebywającym w naszym towarzystwie. 
            21 listopada obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości                         i Pozdrowień. 
            Pomysł Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień narodził się już w 1973 roku pod nazwą „World Hello Day” w Stanach Zjednoczonych i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „Hello” do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. 
            Nasze działania:
            •     „Aleja  Życzliwości”z cytatami o tolerancji i uprzejmości, 
            •    „Skrzynka Pozdrowień”,
            •    „Ordery Życzliwości”, 
            •    Foto-budka,
            •    Weź ze sobą miłe słowa,
            •    Pogadanki na temat życzliwości.
            Nasze działania utwierdziły, że warto być życzliwym.

            Elżbieta Żołędowska
            Zespół do Spraw Promocji

             

          • XIV Węgrowski Bieg Niepodległości

          • 11 listopada 2022 roku w naszym mieście odbyły się uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 
            Po części oficjalnej odbył się XIV Węgrowski Bieg Niepodległości, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

            Wśród zawodników było wielu uczniów i absolwentów naszej szkoły, którzy zajęli bardzo dobre miejsca:
            - w biegu na 600m - pierwsze miejsce zajął Oliwier Wasążnik 
            - w biegu na 900m - pierwsze miejsce zajęła Zosia Wasążnik 
            - w biegu na 1500m - drugie miejsce zajął Wiktor Borejko 
            - w biegu na 5 km – p. Paweł Szczepanik

            GRATULUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W BIEGU  

            Wyniki biegu oraz zdjęcia dostępne są na stronie: 
            https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5445

            Danuta Chylińska
            Zespół do Spraw Promocji
            źródło: Urząd Miasta Węgrowa
            foto: p. E. Giers

             

          • ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNO - PLASTYCZNEGO „MOJA MIEJSCOWOŚĆ JESIENIĄ”

          • Dnia 18 listopada 2022 r. zostały ogłoszone wyniki kolejnego konkursu, w którym brali udział uczniowie klas 1-3. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzno-Plastyczny, „Moja miejscowość jesienią”, miał na celu między innymi: kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowania fotografią, uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i zachęcenie do jego utrwalenia w fotografii oraz propagowanie walorów miejsc i okolic, w których żyjemy. 
            Miłą niespodzianką są kolejne sukcesy naszych utalentowanych plastycznie uczniów. 
            Komisja konkursowa przyznała naszym uczniom wyróżnienia. 
            Wśród laureatów są następujący uczniowie: PAWEŁ MOLSKI - kl. 1a,  JULIA GROMEK - kl. 2 d,  MARCELA SULICH – kl. 3 a, RAFAŁ DUDEK – kl.3 c, SZYMON GOŁĘBIEWSKI – kl. 3 b 
            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zdolności. Nagrody rzeczowe i dyplomy dla zwycięzców zostaną przysłane pocztą. Dyplomy za wyróżnienie, udział i podziękowania dla opiekunów przesłane będą drogą e-mailową. Galeria prac ukaże się na stronie Organizatora. Poniżej zamieszamy prace, które zostały wysłane z naszej szkoły.

             Koordynator na terenie szkoły - s. Małgorzata Szyszka
             

          • Lekcja biblioteczna - 1a

          • 18 listopada klasa Ia wybrała się po raz pierwszy do biblioteki szkolnej. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza, z księgozbiorem szkolnej biblioteki , wysłuchali wiersza ,, Życzenia książeczki” oraz poznali regulamin obowiązujący w bibliotece. Panie bibliotekarki wręczyły dzieciom podarunek w postaci książeczki ,, Abecadło”. Na zakończenie każdy miał możliwość wyszukać i wypożyczyć dla siebie ciekawą książkę, co sprawiło dzieciom wiele radości. Mam nadzieję, że pasja do czytelnictwa będzie teraz rozwijana.  Oto fotorelacja:

            Tekst i zdjęcia: Dorota Snopczyńska

          • SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSIE DIECEZJALNYM

          • „NIEPEŁNOSPRAWNY – NIE ZNACZY NIESZCZĘŚLIWY” 

            Pod takim hasłem została zorganizowana IV edycja Diecezjalnego Konkursu „Wartościowe Opowieści”. Jego podsumowanie odbyło się 9 listopada w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim. 
            W tym roku organizatorzy skupili się na zagadnieniu niepełnosprawności. Celem było przede wszystkim zwrócenie uwagi na potrzeby innych, często słabszych, wymagających wsparcia, niepełnosprawnych. Na konkurs wpłynęło 109 prac plastycznych, 3 wywiady, 25 prezentacji multimedialnych, 8 projektów edukacyjnych z 26 szkół podstawowych należących do diecezji drohiczyńskiej i spoza niej. Łącznie w konkursie wzięło udział 154 uczniów. Zaangażowanych było 40 opiekunów. 
            Gala wręczania nagród zgromadziła nie tylko organizatorów, uczestników, ich rodziców i opiekunów, ale także osoby wspierające ideę konkursu, patronów honorowych oraz sponsorów nagród. 
            Wśród laureatów poszczególnych kategorii znaleźli się uczniowie naszej szkoły, którzy zostali przygotowani przez s. Małgorzatę i ks. Michała. 
            W kategorii plastycznej z klas 1-3 nagrody otrzymali: 
            - III miejsce - Marcelina Sulich kl.III a 
            – wyróżnienie- Paweł Molski –kl. I a
             W kategorii multimedialnej z klas VI -VIII: 
            - I miejsce – Kacper Zygmunt i Maria Świętochowska
            - III miejsce – Maja Rybak i Oliwier Grochowski
            - Wyróżnienie – Jakub Wakulicz
             Cieszymy się sukcesami i gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy również pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Wierzymy, że nie będą rezygnowali i nadal będą próbować rozwijać swoje talenty biorąc udział w kolejnych konkursach.


             s. Małgorzata Szyszka 
            zdjęcia: Elżbieta Molska

          • Wycieczka do Warszawy

          • 3 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej w ramach programu „Poznaj Polskę”. 

            Zwiedziliśmy naszą stolicę Śladami Powstania Warszawskiego. Rozpoczęliśmy spacerem od Grobu Nieznanego Żołnierza, ul. Świętojańską, zatrzymaliśmy się przy Bazylice św. Jana – zobaczyliśmy powstańcze barykady i niemieckie „Goliaty”, następnie ul. Brzozowa i „Dom Profesorów”, ul. Podwale i Pomnik Małego Powstańca, ul. Kilińskiego 3 – wybuchowy koń trojański, ul. Długa 7 – spalony szpital powstańczy, ul. Freta – Kościół św. Jacka, Rynek Nowego Miasta i Kościół Sakramentek pw. św. Kazimierza, Pomnik Bohaterów Powstania i właz do kanału. Udaliśmy się  na cmentarz Powstańców Warszawy i minutą ciszy uczciliśmy pomordowanych przy Pomniku „Polegli-Niepokonani,   odwiedziliśmy groby powstańców na Cmentarzu Powązkowskim Wojskowym oddając hołd Rudemu, Alkowi , Zośce i wielu innym bohaterom Powstania Warszawskiego. Ostatnim punktem naszej wycieczki było  Muzeum Powstania Warszawskiego, mieszczące się w budynku zabytkowej elektrowni tramwajowej, które  zostało otwarte w 60 rocznicę wybuchu walk o Warszawę. Muzeum jest  wyrazem hołdu dla warszawiaków, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Ekspozycja przedstawia nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej na tle okupacyjnej grozy, złożonej sytuacji międzynarodowej, aż po powojenny terror komunistyczny i losy Powstańców w PRL.  Na terenie Muzeum znajduje się tzw. Park Wolności z Murem Pamięci, gdzie wyryto ponad 10 tysięcy nazwisk poległych Powstańców. 

            Dziękuję B.Gadomska, M.Kowalczyk, A.Sińczuk


            Tekst i zdjęcia; Agnieszka Zarzycka

          • LISTOPADOWE ŚWIĘTOWANIE

          •     11. Listopada 1918r. to ważna data w historii Polski. Tego dnia, jak co roku, czcimy pamięć wszystkich, którzy polegli walcząc o wolność Ojczyzny. Wspominamy także z wdzięcznością te pokolenia, które przez 123 lata niewoli nie zapomniały o wolnej, niepodległej Polsce, wierząc w Jej powrót, przekazując tę wiarę swoim dzieciom i wnukom.
                W węgrowskich obchodach 104. rocznicy odzyskania niepodległości nie mogło zabraknąć delegacji naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 10:30. Zgromadziła ona wielu gości: delegacje, poczty sztandarowe oraz rzesze wiernych. 
            Po Mszy Świętej udaliśmy się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie miały miejsce okolicznościowe przemówienia, złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. 

            Barbara Czapska

          • POLSKA TO: JA, TY, MY

          • Rocznica odzyskania niepodległości to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu szkolnym, ponieważ kształtuje postawy patriotyczne, uczy szacunku do historii Ojczyzny. W dniu 10 listopada   społeczność szkolna uroczyście obchodziła  Święto Niepodległości, które jest bardzo ważnym dniem dla każdego Polaka. Uczczono pamięć odzyskania przez nasz kraj niezależności po 123 latach zaborczej niewoli. Uczniowie z powagą i zainteresowaniem uczestniczyli w apelach.O symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie  odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu 2022”.  Podczas zajęć edukacyjnych w klasach i świetlicach podejmowano różne aktywności patriotyczne, przygotowano dekoracje w barwach narodowych. 

            Elżbieta Żołędowska 
            Zespół do Spraw Promocji

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów
        ul. T. Kościuszki 16
        Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
    • Logowanie